Chat with us, powered by LiveChat

Najważniejsze Finansowe Tematy Tygodnia: inflacyjne odliczanie do WallStreet26

Skomentuj artykuł

Najważniejsze Finansowe Tematy Tygodnia, czyli subiektywny przegląd najistotniejszych kwestii z ostatnich dni, które już wpłynęły albo dopiero wpłyną na stan naszych portfeli.
 

Michał Żuławiński Twitter e-mail


Redaktor SII

 

„Najważniejsze Finansowe Tematy Tygodnia” według Michała Żuławińskiego

 

W mijającym tygodniu tematem numer jeden była (niespodzianka!) inflacja w różnych jej obliczach. Giełdami wstrząsnęły silne spadki w USA, które z kolei powiązane są z recesyjnymi sygnałami z tzw. realnej gospodarki. Na całe szczęście za tydzień o tej porze trwała już będzie nasza konferencja WallStreet26.

 

Kto nie dotrze do zakopanego, niech śledzi Twittera. Pod hasztagiem #WallStreet26 będzie się działo!

1. Spirala cenowo-płacowa przyspiesza, produkcja hamuje

2. Inflacja jeszcze w nas uderzy

 

3. Oprocentowanie lokat w górę

4. Czternastka na inflację

5. Pachnie recesją

6. Gorączka złota zelżała

7. Wyniki (na) GPW

8. Gruchnęło na Wall Street

9. Elon kontra ESG

Exxon jest w czołowej dziesiątce świata w ESG według S&P, podczas gdy Tesli nie ma na liście. ESG to oszustwo. To oręż w ręku fałszywych bojowników o sprawiedliwość społeczną.

10. Rynek nieruchomości zamiera

⛰️ Spotkajmy się na WallStreet26!

🎥🎤Pooglądaj, posłuchaj

Albert Rokicki u Michała Masłowskiego

 

 

Na GPW o biotechnologii

 

🏆Tweet tygodnia

Dzień dziecka już niedługo!

🟢 Masz jakieś sugestie lub uwagi do tego tego artykułu? Napisz do mnie na adres mzulawinski@sii.org.pl

 

📅 Chcesz zobaczyć, co działo się w poprzednim tygodniu - kliknij tutaj

 

📧 Chcesz co tydzień otrzymywać przegląd najważniejszych finansowych tematów i wydarzeń w formie newslettera? Zapisz się, korzystając z poniższego formularza.

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie