Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy - akcje Inter Cars w strefie kluczowego wsparcia

Skomentuj artykuł

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk wziął na warsztat wykresy spółek automotive, w tym:  Inter Cars, Auto Partner, Sanok oraz AC.

Inter Cars

Na wykresie tygodniowym widać powstawanie formacji klina zwyżkującego, który może sugerować kończącą się hossę na tym walorze. Mimo tego ryzyka na walorze obowiązuje długoterminowy trend wzrostowy, gdyż wycena wspina się na coraz wyższe poziomy, a korekty schodzą do wsparć powstałych z wcześniejszych oporów. Natomiast w ujęciu średnioterminowym można zaobserwować, iż po wyłamaniu z trendu wzrostowego kurs osiągnął jeszcze ATH przy 489 zł, ale próba powrotu nad linię trendu okazała się nieudana. Na ostatnich sesjach notowania zeszły do kluczowej strefy wsparcia przy 400 zł. Jej ewentualne przebicie może otworzyć drogę do kolejnej strefy obronnej w rejonie luki hossy czyli 350 zł. Tuż pod nią na 320 zł przebiega ponadto długoterminowe wsparcie. Gdyby doszło do odbicia w górę od obecnych stref, wtedy pierwszy opór można wyznaczyć na 445 zł, a następny znajduje się przy ATH na 490 zł.

 

Inter Cars – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Inter Cars – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie