Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – kurs KGHM na ważnym wsparciu

Skomentuj artykuł

Analityk techniczny przygotował na dziś analizę 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym: KGHM, Pekao, Bowim, Eurotel, Trakcja.

PEKAO

Kurs spółki Pekao znajdował się w trendzie wzrostowym, którego linia trendu została wybita dołem w okolicach lutego 2022. Wówczas na wykresie spółki doszło do mocnej przeceny w otoczeniu makroekonomicznym, a następnie wraz z szerokim rynkiem notowania ruszyły do odrabiania strat. W ten sposób na wykresie utworzył się scenariusz oRGR, który niestety okazał się jedynie pułapką na byki, otóż nie doszło do wybicia jego linii szyi górą, a dodatkowo w tym miejscu wzrost zatrzymała średnia MA50, która całkiem dobrze reprezentowała, wspierając od dołu trend wzrostowy notowań Pekao. Obecnie jednak znajduje się ona nad ceną, a brak wybicia i podążanie kursu w dół, cały czas pod wspomnianą średnią dają tu obraz na korzyść niedźwiedzi. Ważnym punktem na wykresie wydaje się być wsparcie okolic 86,55 zł, gdzie doszło do mocnego odbicia podczas zakupów po wybuchu wojny Rosji z Ukrainą. Na tą chwilę jednak wszystko wskazuje na to, że kurs może dążyć w dół w celu testu wspomnianego wsparcia. Przed niedźwiedziami jeszcze dwa opory na poziomach 101,38 zł oraz 98,20 zł. Ich wybicie dołem tylko potwierdziłoby zamiary podaży. Gdyby jednak z jakiegoś powodu doszło tutaj do negacji wspomnianego scenariusza to opory dla wzrostów ulokowane są na poziomach 110,50 zł, a następnie w okolicach 118,60 zł.

 

PEKAO – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

  

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie