Chat with us, powered by LiveChat

Dwie wzrostowe spółki po dużej przecenie

Skomentuj artykuł

Adobe

Adobe zapewnia przedstawicielom zawodów kreatywnych oprogramowanie i usługi do tworzenia treści, zarządzania dokumentami oraz marketingu cyfrowego i reklamy, które umożliwiają tworzenie, zarządzanie, dostarczanie, mierzenie, optymalizowanie i angażowanie się w przekonujące treści z wykorzystaniem wielu systemów operacyjnych, urządzeń i multimediów. Firma działa w trzech segmentach: tworzenie treści w mediach cyfrowych, doświadczenie cyfrowe w rozwiązaniach marketingowych oraz publikowanie w przypadku starszych produktów (mniej niż 5% przychodów).

 

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, spółka była wstanie zwiększyć przychody ze sprzedaży o 272%, zysk netto o 570%, a gotówkę z działalności operacyjnej o 382%.

 

Rysunek 1 Adobe: zmiana przychodów ze sprzedaży, zysku netto oraz gotówki z działalności operacyjnej w okresie kwiecień 2012 - kwiecień 2022
Źródło: ycharts.com

 

Korekta z ostatnich miesięcy sprowadziła kurs akcji spółki o ponad 36% poniżej maksimum z 2021 roku:

 

Rysunek 2 Adobe: procentowy spadek ceny akcji w stosunku do ostatniego maksimum

Źródło: ycharts.com

 

Obecne szacunki wzrostu zysku na akcję spółki sugerują ok 9% wzrost na koniec bieżącego roku oraz dwucyfrowe wzrosty w latach 2023 oraz 2024:

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Bartosz Szyma, USStocks.pl Bartosz Szyma, USStocks.pl

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania.

Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie