Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych (05.04.2022) – możliwe odwrócenie trendu na Spotify

Skomentuj artykuł
© monsitj - stock.adobe.com

Analityk techniczny SII w tym tygodniu przygotował 5 ciekawych wykresów spółek zagranicznych, z NYSE oraz EURONEXT, w tym: Spotify, Twitter, Michelin, Galapagos oraz EssilorLuxottica.

 

EssilorLuxottica (EURONEXT)

W ciekawym miejscu znajduje się kurs spółki EssilorLuxottica notowanej na Euronext. Spółka zajmuje się produkcją soczewek okulistycznych. Notowania Emitenta są w trendzie wzrostowym od początku notowań, czyli roku 1995. Obecnie kurs spółki walczy o utrzymanie się ponad środkiem kanału równoległego trendu wzrostowego. Jednak od góry opór stanowi średnia MA100. Jeśli doszłoby tu do jej wybicia górą, to notowania miałyby szansę podążać w kierunku szczytu z 2021 roku, czyli 194,90 EUR. Uwagę przykuwa formacja V na wykresie, oznaczona strzałką, a także nisko położony oscylator MACD na wykresie tygodniowym. Być może byki zdecydują się na kontynuację wzrostów. W przypadku negatywnym należy założyć ruch w kierunku dolnego ograniczenia kanału trendu. Bliskimi wsparciami są poziomy: 157,40 EUR i 142,55 EUR.

 

EssilorLuxottica, – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

EssilorLuxottica, – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie