Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Cognor z wybiciem konsolidacji górą

Skomentuj artykuł

Analityk techniczny SII bierze dziś pod lupę 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym:  PZU, PGNiG, Cognor, Arctic Paper oraz  Santander Bank Polska.

PZU

Kurs spółki PZU poruszał się w trendzie wzrostowym od listopada 2020 roku, aż do poziomu 41,00 zł, który został osiągnięty w październiku 2021 roku. Następnie notowania spółki przeszły do mocnej korekty, gdzie najpierw została ukształtowana konsolidacja w formie trójkąta rozszerzającego się, który z natury rzeczy, gdy występuje podczas bessy na kursie, powinien być formacją zapowiadającą kontynuację. Doszło do wybicia trójkąta dołem, a na wykresie spółki pojawił się tzw. „krzyż śmierci”, czyli przecięcie średniej MA50 od góry ze średnią MA200. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt zwiększonego w ostatnim czasie wolumenu, a także układu oscylatora MACD, na którym w niedługim czasie mogłoby dojść do przecięcia linii MACD i Signal od dołu, co byłoby zdarzeniem na korzyść popytu. W przypadku zatrzymania spadków i przejścia do wzrostów najbliższych oporów należy spodziewać się w okolicach 31,27 zł, 33,53 zł, 34,69 zł, 36,00 zł. Natomiast w niedźwiedzim scenariuszu wybicie dołem wsparcia okolic 28,63 zł mogłoby otworzyć drogę do szybkiego dojścia do kolejnego wsparcia, jakim jest poziom 26,15 zł.

 

PZU – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

 

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie