Chat with us, powered by LiveChat

Źródła Danych w USA. Część 3: źródła całościowo płatne

Skomentuj artykuł

 


Ten artykuł jest częścią cyklu

Źródła Danych w USA

Część 1: źródła darmowe

Część 2: źródła częściowo odpłatne

Część 3: źródła całościowo płatne


YCharts

Pakiet ycharts, to jedno z najpotężniejszych narzędzi do analizy finansowej spółek. Niestety, również jedno z najdroższych. Czasami jednak da się załapać na bardzo sensowną przecenę – np. za chwilę będzie możliwość nabycia dostępu do narzędzia poprzez SII z dużym rabatem.

 

Zacznijmy od analizy pojedynczego podmiotu. Po wpisaniu w wyszukiwarce konkretnego tickera, zostaniemy przeniesieni do poniższego dashboardu

 

Rysunek 1 ycharts.com: analiza finansowa spółki, dashboard

 

Na obrazku powyżej widzimy:

 

  1. Belkę umożliwiającą przeniesienie się do paneli z bardziej szczegółową analizą
  2. Wykres waloru
  3. Podstawowe dane finansowe
  4. Autorki rating nadawany przez portal
  5. Profil działalności spółki


Omówimy sobie nieco bliżej zakładki z obszaru nr 1, a dokładniej

  • Estimates
  • Multichart
  • Fundamental Chart

 

Rysunek 2 ycharts.com: zakładka estimates zawierająca prognozy analityków dotyczące podstawowych parametrów biznesowych spółki

 

Zakładka Estimates, jak sama nazwa sugeruje, zawiera predykcje analityków dotyczące zysku, przychodów ze sprzedaży oraz EBITDA i marży EBITDA.


Obszar numer 1 zawiera prognozy na kolejny rok, informacje o tym, jak ostatnie dane (w ujęciu rocznym) radziły sobie wobec oczekiwań. Widzimy tu również zmianę prognoz w czasie (30 day change)1, oraz prognozowaną zmianę rok do roku (YoY Growth).


Na powyższym rysunku, na obszarze oznaczonym numerem 2 widzimy EPS, przychody ze sprzedaży oraz EBITDA na kolejne dwa lata wraz z odchyleniem standardowym prognoz oraz liczbą analityków, którzy prognozują daną wielkość2.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Bartosz Szyma, USStocks.pl Bartosz Szyma, USStocks.pl

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania.

Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie