Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW - notowania 11 bit studios z problemami na oporze

Skomentuj artykuł

Ekspert SII bierze dziś pod lupę 5 ciekawych wykresów spółek notowanych na GPW, w tym:  Trakcja, Toya, Wirtualna Polska, 11 bit studios oraz Izostal. 

 

Trakcja

Kurs spółki Trakcja, znajduje się w trendzie spadkowym od okolic marca 2021 roku. Negatywny sentyment do spółki spowodował także wybicie linii trendu wzrostowego biegnącej po dołkach, covidowym oraz dołku z października 2020. W ten sposób został zanegowany scenariusz, w którym notowania mogłyby znajdować się w kanale trendu równoległego wyznaczonym między wspomnianą linią trendu, a dwoma szczytami z roku 2020 i 2021. Z racji na negatywne nastroje na rynku akcji, kurs podążał w dół, w kanale równoległym trendu spadkowego. Od góry opór stanowi średnia MA50. Na wczorajszej sesji doszło tu do ciekawego zdarzenia technicznego. Notowania spółki odbiły od wsparcia ulokowanego w okolicach 1,54 zł, świecą pokazującą siłę popytu po spadku ceny (tzw. jej "wyciągnięcie"). Warto jednak na drugiej szali postawić brak istotnego wolumenu owego odbicia. Jeśli miałoby tu dojść do wzrostów, kurs musiałby wybić kanał trendu spadkowego, oraz wspomnianą średnią MA50. Wówczas dla wzrostów opory ulokowane są na poziomach: 1,95 zł, 2,46 zł, 3,55 zł, a także 4,38 zł. Natomiast w przypadku wybicia dołem wsparcia okolic 1,54 zł należałoby się spodziewać, że kurs będzie podążał w kierunku kolejnych wsparć, gdzie istotniejsze ulokowane są na poziomach: 1,20 zł i 0,87 zł.

 

Trakcja – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie