Chat with us, powered by LiveChat

Rynek w krótkoterminowej euforii po wynikach Amazona za Q4 2021

Skomentuj artykuł

Pierwszą styczność z Amazonem1 na łamach portalu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, czytelnik miał 27 lipca ub.r. Od czasu naszego artykułu akcje spółki przeceniły się o około 22% (-786 USD). 3 lutego 2022 roku, Amazon opublikował wyniki za czwarty kwartał 2021 roku oraz za pełen rok 2021. W handlu posesyjnym cena akcji spółki rosła o prawie 15% (pomimo blisko 4% przeceny na indeksie nasdaq 100).


Na wykresie poniżej nie widać zmiany ceny po opublikowaniu wyników (handel posesyjny). Mimo bardzo dobrej reakcji rynku, spółka ma za sobą kiepski rok, chociaż nie ma się co dziwić, że po bardzo udanym 2020 akcje pozostają przez jakiś czas w trendzie bocznym.

 

Rysunek 1 Amazon - zmiana kursu za ostatnie 12 miesięcy
Źródło: yahoo finance

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Bartosz Szyma, USStocks.pl Bartosz Szyma, USStocks.pl

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania.

Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie