Chat with us, powered by LiveChat

Dwa dodatki i jeden ubytek na liście dywidendowych arystokratów

Skomentuj artykuł

Leggett & Platt (LEG)

Leggett & Platt Inc projektuje i produkuje elementy techniczne i produkty, które można znaleźć w większości domów i samochodów. Swoją działalność prowadzi w trzech segmentach, a mianowicie produktów pościelowych, produktów specjalistycznych oraz mebli, podłóg i tekstyliów. Produkty Leggett & Platt obejmują elementy pościeli, podpórki do foteli samochodowych i systemy lędźwiowe, specjalistyczną piankę do pościeli i materace wykończone markami własnymi, elementy mebli domowych i mebli roboczych, podkłady podłogowe, łóżka regulowane i różne inne produkty.

 

Rysunek 1 Leggett & Platt: Całkowita stopa zwrotu z uwzględnieniem dywidend za 12.2011-12.2021

 

10 000 dolarów zainwestowane w spółkę pod koniec 2011 roku, zamieniłoby się w kwotę 27 128 dolarów pod koniec 2021 roku. Oznacza to średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 9.5%. W tym samym czasie analogiczna inwestycja w indeks SP 500 zamieniłaby się w 46 512 dolarów przynosząc inwestorowi 15% średniorocznie. Spółka wypłaca dywidendę, która wzrosła z 28c na akcję w 2011 roku do dzisiejszych 42c. Minimalna stopa dywidendy z jaką można było kupić akcje Leggett & Platt wynosiła 2.38% w 2016 roku, natomiast maksymalną 7% dywidendę uzyskałby inwestor, który kupiłby akcję spółki w trakcie pandemicznego roku 2020.

 

Rysunek 2 Leggett & Platt: stopa dywidendy oraz dywidenda na akcję za 12.2011-12.2021

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Bartosz Szyma, USStocks.pl Bartosz Szyma, USStocks.pl

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania.

Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie