Chat with us, powered by LiveChat

Trzy ciekawe spółki na listopad 2021

Skomentuj artykuł

Automatic Data Processing (ADP)

ADP jest dostawcą rozwiązań do zarządzania płacami i kapitałem ludzkim obsługującym pełen zakres firm. Od mikro do globalnych przedsiębiorstw. ADP zostało założone w 1949 roku i obsługuje ponad 920 000 klientów. Głównie w Stanach Zjednoczonych. Firma działa w dwóch segmentach Pierwszy – segment usług dla pracodawców obsługuje płace, rozwiązania HCM, outsourcing HR, usługi ubezpieczeniowe i emerytalne. Mniejszy, ale szybciej rozwijający się segment PEO dostarcza rozwiązania HR małym i średnim firmom z wykorzystaniem elastycznych form zatrudnienia.

 

Rysunek 1 Automatic Data Processing: Całkowita stopa zwrotu z uwzględnieniem dywidend za 10.2011-10.2021

 

W trakcie ostatnich dziesięciu lat, inwestycja w akcje spółki przyniosłaby 688% zwrotu, co przekłada się na 21.06% zwrotu średniorocznie (zakładając reinwestycję dywidend). W tym samym czasie inwestycja w szeroki indeks wypracowałaby zwrot na poziomie 492% (17.11% średniorocznie). Obecnie spółka wypłaca dywidendę na poziomie 1.61%. Od października 2011 roku spółka podniosła dywidendę z 39.5c na akcję do 1.04c obecnie. Automatic Data Processing oferował nowym akcjonariuszom stopę dywidendy na poziomie od 3.12% w 2020 roku do 1.61% obecnie.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Bartosz Szyma, USStocks.pl Bartosz Szyma, USStocks.pl

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania.

Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie