Chat with us, powered by LiveChat

Budowa własnej nieruchomości z jej późniejszą sprzedażą lub wynajmem – jak zostać deweloperem?

Skomentuj artykuł
Obraz ElasticComputeFarm z Pixabay

Inwestowanie w nieruchomości może przybierać wiele różnych postaci, ale jednym z ciekawszych wariantów jest budowa własnej nieruchomości w celu jej późniejszej sprzedaży lub wynajmu. Największą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość idealnego dopasowania inwestycji do swojej sytuacji finansowej oraz obranej przez siebie strategii. Jednak, aby budowa nieruchomości pod wynajem lub sprzedaż na rynku pierwotnym przyniosła oczekiwaną stopę zwrotu, niezbędne jest odpowiednie rozplanowanie całego przedsięwzięcia.

Dlaczego budowa nieruchomości na sprzedaż może być dobrą inwestycją?

„Jeśli nie zrobisz czegoś samemu, to nie będzie dobrze zrobione” – taka maksyma przyświeca także osobom zajmującym się inwestowaniem w nieruchomości. Pod tym pojęciem nie kryje się jednak własnoręczne stawianie domów cegła po cegle. Zamiast tego głównym zadaniem spoczywającym na barkach inwestora (dewelopera) jest wybór dobrej lokalizacji działki budowlanej, a następnie podjęcie decyzji dotyczącej samego projektu domu lub mieszkań, podpisanie umowy o wykonawstwo budowy, nadzorowanie całego procesu, a na koniec sprzedaż lub wynajem.

 

Nie jest to łatwe zadanie, potrzebny jest know-how, aby nie uczyć się na własnych błędach, a także dostęp do odpowiedniego finansowania. Jednak dla wielu aktywnych inwestorów na rynku nieruchomości staje się to naturalną drogą rozwoju. Zamiast inwestować w kilka mieszkań decydują się na duży projekt (małe osiedle domków jednorodzinnych, szeregówek czy wielorodzinny blok mieszkalny). Zostanie deweloperem zasadniczo zwiększa możliwość uzyskania wysokiej stopy zwrotu, co wynika z kilku zasadniczych kwestii.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie