Chat with us, powered by LiveChat

Trzy spółki warte uwagi we wrześniu 2021

Skomentuj artykuł
© MH - stock.adobe.com

Verizon Communications Inc. (VZ)

Verizon jest obecnie przede wszystkim firmą dostarczającą usługi komunikacji bezprzewodowej (segment ten odpowiada za ponad 70% przychodów i prawie cały dochód operacyjny). Spółka obsługuje około 91 milionów klientów korzystających z abonamentu i 4 miliony klientów korzystających z telefonów na kartę, a także łączy kolejne 25 milionów urządzeń, takich jak tablety, za pośrednictwem swojej ogólnokrajowej sieci, co czyni ją największym amerykańskim operatorem bezprzewodowym. Firma zgodziła się na przejęcie Tracfone, bezprzewodowego sprzedawcy obsługującego około 20 milionów klientów przedpłaconych w USA, od America Movil. Działalność telefonii stacjonarnej obejmuje sieci lokalne (12% przychodów) na północnym wschodzie, które docierają do około 25 milionów domów i firm oraz ogólnokrajowe usługi dla przedsiębiorstw (10%). Verizon Media Group, firma zajmująca się mediami internetowymi i reklamą, utworzona w wyniku przejęcia AOL i Yahoo, zapewnia pozostałą część przychodów.

 

Rysunek 1 VZ: Całkowita stopa zwrotu z uwzględnieniem dywidend za 09.2011-09.2021

 

W trakcie ostatnich dziesięciu lat, inwestycja w akcje spółki przyniosłaby 141.9% zwrotu, co przekłada się na

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Bartosz Szyma, USStocks.pl Bartosz Szyma, USStocks.pl

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania.

Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie