Chat with us, powered by LiveChat

Cztery ciekawe spółki, które podniosły dywidendę w sierpniu 2021

Skomentuj artykuł
© Maksym - stock.adobe.com

Carlisle Companies Incorporated (CSL)

Carlisle Companies Inc jest spółką holdingową, która poprzez swoje podmioty zależne produkuje i sprzedaje produkty z gumy i tworzyw sztucznych. Firma jest podzielona na cztery segmenty: Carlisle Construction Materials, Carlisle Interconnect Technologies, Carlisle Fluid Technologies oraz Carlisle Brake & Friction. Portfolio produktów Carlisle obejmuje komercyjne systemy dachowe, przewody, kable, złącza, przemysłowe płynne materiały wykończeniowe, hamulce, sprzęgła i inne produkty stosowane w budownictwie, transporcie, lotnictwie, obronności, medycynie i wielu innych sektorach przemysłowych. Zdecydowana większość przychodów firmy pochodzi z segmentu Carlisle Construction Materials, a ponad połowa łącznych przychodów jest uzyskiwana w Stanach Zjednoczonych.

 

W trakcie ostatnich dziesięciu lat, inwestycja w akcje spółki przyniosłaby 610% zwrotu, co przekłada się na 19.82% zwrotu średniorocznie (zakładając reinwestycję dywidend). Obecnie spółka wypłaca dywidendę na poziomie 1.02%. Od sierpnia 2012 roku spółka podniosła dywidendę z 18c na akcję do 54c obecnie.

 

Rysunek 1 CSL: Całkowita stopa zwrotu z uwzględnieniem dywidend za 08.2011-08.2021

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Bartosz Szyma, USStocks.pl Bartosz Szyma, USStocks.pl

Zawodowy inwestor, programista, działacz społeczny, dziennikarz. W 2010 roku porzucił dobrze zapowiadającą się karierę w korporacji i od tego czasu utrzymuje się głównie z inwestowania.

Dzięki wdrożeniu zasady SWAN (SleepWellAtNight) i koncentracji na spółkach dywidendowych obecnie realizuje swoją drugą pasję – podróżowanie, a doglądanie inwestycji zajmuje mu nie więcej niż godzinę tygodniowo. W wolnym czasie, kiedy przebywa akurat w Polsce, aktywnie działa jako wolontariusz w kilku organizacjach charytatywnych.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie