Chat with us, powered by LiveChat

USSoft

 

USSoft to program do przeliczeń podatkowych naszych inwestycji zagranicznych na podstawie raportów wygenerowanych z IB lub LYNX. Pracuje na danych pozyskanych z systemów raportowych INTERACTIVE BROKERS oraz LYNX. W kilka sekund przygotowuje przeliczenie zysku/straty z danego okresu na podstawie zaczytanych plików.

 

Podsumowuje przychody, koszty na akcjach, cfd, etfach, opcjach, futuresach z uwzględnieniem prowizji, opłat i kursu złotego do waluty danej transakcji (transakcje mogą być dokonywane w różnych walutach, nie stanowi to problemu).

 

Zobacz instrukcję wideo jak działa USSoft

 

 

Zachęcamy też do obejrzenia ponad 1h webinaru Bartka Szyma nt. rozliczeń podatkowych. Znajdują się tu wszystkie najistotniejsze informacje o tym, co ważne i jak to należy robić.

 

 

Dodatkowo program jest rozbudowany o moduły

  • przeliczeń podatkowych
  • planowania podatkowego - program posiada opcję planowania podatkowego, która pozwoli Ci przewidzieć ile podatku będziesz musiał zapłacić.
  • W przyszłości pojawią się moduły takie jak: dziennik tradera oraz monitoring eventów

 

Dzięki tym funkcjonalnościom

  • w kilka minut przygotowujesz całe roczne rozliczenie podatkowe inwestycji w USA,

  • w trakcie roku ściśle monitoruj stan portfela (warto wiedzieć, z jakim zyskiem się zmierzysz w zakresie zamkniętych transakcji, dywidend i opcji).

  • na tej podstawie w listopadzie/grudniu z wyprzedzeniem rozpocznij planowanie przyszłych zobowiązań podatkowych.

 

Program USSoft jest stale rozbudowywany i rozwijany. Nabywając go nabywasz także prawo do przyszłych aktualizacji, w zakresie zaprezentowanym powyżej.

 

Co możesz zyskać jako członek SII?

  • 20% zniżki na dostęp 1-dniowy do programu USSoft
  • 33% zniżki dostęp 13-miesięczny do programu USSoft

 

Jak skorzystać ze zniżki?

Wyślij maila na adres info@usstocks.pl podając w treści maila imię, nazwisko oraz numer członkowski. Otrzymasz wiadomość zwrotną z linkiem do zakupu dostępu ze zniżką.

 

 

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy program działa dla aplikacji Revolut lub Exante?
Niestety nie. Program USSoft pracuje jedynie na raportach wygenerowanych z IB lub LYNX’a.


2. USsoft jest w wersji webowej, czy desktopowej?
Po kolejnych aktualizacjach ze strony USSoft, narzędzie jest aktualnie w wersji online, co sprawia, że nie trapią go problemy różnych systemów operacyjnych i ich konfiguracji na komputerach użytkowników. Nie trzeba go też nigdzie instalować. Działa wygodnie z poziomu przeglądarki.

 

3. Czy USSoft zapisuje jakieś moje dane?
Nie. USSoft nie przetwarza, ani nie zapisuje żadnych danych użytkownika, oprócz loginu i hasła podanego przy rejestracji. Regulamin działania USSofta znajduje się tutaj

 

4. Czy USSoft wyśle za mnie PIT'a?
Niestety nie. Należy pamiętać, że USSoft to tylko program, który wykonuje przeliczenie podatkowe, ale zgodnie z zasadą „Garbage in, garbage out” należy samemu zadbać o poprawność danych zaczytywanych do USSofta. Wczytanie niepoprawnych danych (niepełnych, nie zawierających wszystkich stron transakcji, w formacie niezgodnym z instrukcją) spowoduje, że wynik otrzymany po przeliczeniu, będzie daleki od prawidłowego.


USSoft to program do przeliczeń, nie służy on do rozliczeń podatkowych. Każde przeliczenie należy jeszcze samemu zweryfikować (chociażby wymienioną wyżej zgodność danych), sprawdzić poprawność wykonanych przeliczeń, samemu uwzględnić dodatkowe koszty lub np. stratę z lat ubiegłych (o ile dotyczy). Dopiero na tej podstawie można przygotować liczby, które następnie wpisujemy do PITa. Twórcy narzędzia USSoft nie ponoszą odpowiedzialności za Twoje rozliczenia podatkowe.

 

5. W jaki sposób przeliczane są transakcje?
Metodologia obliczeń programu jest opisana w dokumentacji programu tutaj.


Zachęcamy do obejrzenia ponad 1h webinaru Bartka Szyma nt. rozliczeń podatkowych. W filmie zawarte są wszystkie najistotniejsze informacje o tym co ważne i jak to należy robić.*

 

* Pan Bartosz Szyma nie jest doradcą podatkowym. Wcześniej wspomniane video należy traktować jako drogowskaz, nie jak interpretację ministerstwa finansów


6. Jak długo trwa przeliczenie raportów?
Bardzo szybko. Całe przeliczenie będzie gotowe w 1-2 sekundy.

 

7. Gdzie mogę znaleźć instrukcję generowania raportów?
Instrukcja generowania raportów jest dostępna tutaj.


8. Kiedy najlepiej przeliczyć swoje transakcje?
Rekomendujemy wykonywanie przeliczeń nie dopiero w kwietniu, tuż przed zakończeniem terminu składania zeznań podatkowych, ale przede wszystkim w listopadzie lub grudniu, żeby zweryfikować wysokość podatku koniec roku i mięć możliwość podjęcia ewentualnych działań w celu zaplanowania przyszłych podatków.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie