Chat with us, powered by LiveChat

Giełdowe Bestsellery 2020

Skomentuj artykuł
© mnimage - stock.adobe.com

Lista książek na temat inwestowania jest niezwykle obszern. Dosłownie ciężko przez nią przebrnąć, a wciąż pojawią się nowe, ciekawe pozycje. Aby ułatwić inwestorom wybór prezentujemy ranking najpopularniejszych książek, z którymi warto się zapoznać nie tylko na początku swojej inwestycyjnej drogi. Ranking Bestsellerów 2020 zawiera zarówno najnowsze tytuły, jak i ponadczasowe klasyki.

 

Ranking został przygotowany przy współpracy z Księgarnią Maklerska.pl i prezentuje najlepiej sprzedające się książki związane z giełdą i inwestowaniem w 2020 roku. Przypominamy, że członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych mogą skorzystać z 5% zniżki na zakupy w Maklerska.pl

 

TOP 10 najlepiej sprzedających się książek w 2020 roku - Giełdowe Bestsellery 2020

Rok 2020 był rokiem wyjątkowym, także na rynkach finansowych - najpierw krach, jeden z największych dotychczas, później historyczne rekordy notowań wielu indeksów i walorów, do tego ogromna zmienność. Największa od wielu lat była również liczba inwestorów, którzy otworzyli swoje pierwsze rachunki inwestycyjne lub wrócili do inwestowania. Był to też czas refleksji na temat realizowanej strategii inwestycyjnej, nauki oraz czytanie książek! Poniżej lista tych najpopularniejszych pozycji, najczęściej wybieranych przez inwestorów w 2020 roku.

 

Zwycięzca, najczęściej kupowana książka 2020 roku to "Inteligentny Inwestor XXI wieku" - pierw­sza, 4-tomowa książ­ka Tra­de­ra­21, za­ło­ży­cie­la nagradzanego bloga In­de­pen­dent­Tra­der.pl. Po­zy­cja wyjątkowa na pol­skim rynku wy­daw­ni­czym, blisko 1000 stron, wy­łącz­nie prak­tycz­na wie­dza, efekt 15 lat doświadczeń. SII poleca!

 

 1. Inteligentny Inwestor XXI wieku - Trader21
 2. Analiza techniczna rynków finansowych - J. Murphy
 3. Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie - A. Elder
 4. Sztuka spekulacji po latach (tom I i II) - Z. Komar
 5. Świece japońskie i analiza wykresów cenowych - S. Nison
 6. Zwykłe akcje, niezwykłe zyski - P. Fisher
 7. Wspomnienia gracza giełdowego. Wydanie z komentarzem - E. Lefevre
 8. Świat surowców - D. Sierakowska
 9. Trader VIC - Metody Mistrza Wall Street - V. Sperandeo
 10. Analiza formacji na wykresach giełdowych - T. Bulkowski

 

 

Do powyższej listy dodajemy dwie pozycje wydane w zeszłym roku w formule "self-publishing", które jako SII szczególnie polecamy:

 1. Finansowa Forteca - M. Iwuć
 2. Śladami Warrena Buffetta - P. Gerschmann i T. Jaroszek

 

Bestsellery 2020 Analiza techniczna

Analiza techniczna jest nieprzerwanie jedną z popularniejszych, jeśli nie najbardziej popularną, metodą wykorzystywaną przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych przez inwestorów. Aby pogłębić wiedzę na temat analizy wykresów i prognozowania przyszłych cen papierów wartościowych warto zgłębić poniższe pozycje, bez względu na to czy jesteśmy początkującym czy bardziej zaawansowanym inwestorem.

 

 1. Analiza techniczna rynków finansowych - J. Murphy
 2. Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie - A. Elder
 3. Świece japońskie i analiza wykresów cenowych - S. Nison
 4. Analiza formacji na wykresach giełdowych - T. Bulkowski
 5. Geometria Fibonacciego. Nowe ujęcie - P. Danielewicz

 

Bestsellery 2020 Analiza fundamentalna

Owszem analiza fundamentalna jest pracochłonna, jednak doświadczeni inwestorzy wiedzą, że jej wykorzystanie w procesie decyzyjnym może dać bardzo wymierne korzyści, szczególnie w średnim i długim terminie. Inwestowanie w spółki o dobrej kondycji finansowej istotnie zwiększa szansę na osiągnięcie zysków.

 

 1. Świadomy inwestor. Odkrywanie ukrytego potencjału spółki - P. Śmietański-Zaremba
 2. Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega? - A. Schiff
 3. Wskaźniki ekonomiczne. Przewodnik dla inwestora - R. Yamarone
 4. Wycena firmy - A. Damodaran
 5. Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne. Ewolucja gracza giełdowego - T. Bulkowski

 

Bestsellery 2020 Psychologia inwestowania

Każdy doświadczony inwestor bez zawahania przyzna, że psychologia inwestowania jest ważniejsza niż strategia inwestycyjna czy metody analizy. To właśnie od dyscypliny i umiejętności zarządzania emocjami inwestora zależy czy będzie on zarabiał czy tracił na rynku. Książki z tej tematyki polecane są każdemu inwestorowi bez względu na posiadane już doświadczenie czy staż na rynku.

 

 1. Niezwykłe złudzenia i szaleństwa tłumów - C. Mackay
 2. Psychologia skutecznego tradingu - S. Ward
 3. W transie inwestowania. Podbij rynek pewnością siebie, żelazną dyscypliną i postawą zwycięzcy- M. Douglas
 4. Trader doskonały - V. Tharp
 5. Jak spuściłem 2 miliony na giełdzie - P. Bodnar

 

Bestsellery 2020 Podstawy inwestowania

Pozycje z tej kategorii przedstawiają ogólną tematykę inwestowania, bez ukierunkowania na konkretną metodę, często przedstawiają zagadnienie całościowo, od A do Z. Są to najczęściej publikacje przekazujące doświadczenia inwestorów o wieloletnim stażu na rynku. Poniższe książki są bardzo polecane osobom, które planują swoją przygodę z inwestowaniem oraz początkujących inwestorów. Jednak wiedzę wyciągną z nich również wytrawni inwestorzy, którzy na giełdzie spędzili już wiele lat.

 

 1. Inteligentny Inwestor XXI wieku - Trader21
 2. Zawód inwestor giełdowy. Nowe ujęcie - A. Elder
 3. Sztuka spekulacji po latach (tom I i II) - Z. Komar
 4. Książka o inwestowaniu - R. Janik
 5. Jak spuściłem 2 miliony na giełdzie - P. Bodnar

 

 

Zachęcamy do podzielenia się w komentarzach z pozycjami, które przeczytaliście i szczególnie polecacie oraz do zapoznania się z historycznym wydaniem rankingu.

 

 

Przyłącz się do SII i korzystaj z tej i innych zniżek oraz wielu innych korzyści z członkostwa.

 

Dołącz do SII Przedłuż składkę

  

 

Partner rankingu:

Maklerska.pl logo

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie