Chat with us, powered by LiveChat

Finax

 

Finax to robodoradca, dzięki któremu inwestycja w akcje i obligacje spółek odnoszących największe sukcesy na świecie za pośrednictwem funduszy indeksowych ETF jest dziecinnie prosta. ETF-y to tańszy wariant funduszy inwestycyjnych, który dokładnie kopiuje światowe indeksy akcji i obligacji.


Finax pojawił się na rodzimym rynku pod koniec 2019 roku jako pierwsza firma w Polsce oferująca usługi robodoradztwa inwestycyjnego. System pozwala na automatyczne inwestowanie dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Finax stanowi odpowiedź na potrzeby dużej liczby nowych inwestorów na giełdzie. Chętnie korzystają z niego również osoby, które już miały styczność z inwestowaniem, jednak z powodu braku chęci, czasu albo przez negatywne doświadczenia giełdowe zaprzestali inwestowania.

 

Finax oferuje 11 strategii z różnymi proporcjami akcji i obligacji, a więc z różnymi poziomami ryzyka. Wybór konkretnej strategii odbywa się automatycznie na podstawie profilu ryzyka, doświadczenia i wiedzy oraz wyznaczonego celu inwestycyjnego. Portfele składają się z 6 ETF-ów akcji i 4 ETF-ów obligacji. Strategie stosują własny, automatyczny rebalancing.

 

Już w styczniu 2021 r. zaczniemy cykl edukacyjny z Finaxem, na którym poznacie na czym polega ta usługa, zalety inwestowania pasywnego i długoterminowego oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Do tego czasu po więcej szczegółów odsyłamy do broszury informacyjnej oraz

 

zapisu ze spotkania Live z Michalem Maninem z Finax:

 

 

i nagrania prezentacji z konferencji WallStreet:

 

 

 

Minimalizowanie ryzyka poprzez Finax:

  • Najszersza dywersyfikacja - od 100 zł kupujesz prawie 10 tysięcy akcji i obligacji z ponad 90 krajów to wystarczający podział każdego typu ryzyka
  • Poprawna alokacja - skład portfela jest automatycznie wybierany zgodnie z twoimi celami, horyzontem i profilem ryzyka
  • Robo-doradca - powie dokładnie, ile trzeba zainwestować, aby osiągnąć Twoje cele i czy są one realistyczne dla Ciebie
  • Opieka długoterminowa - automatyczne równoważenie, śledzenie osiągnięć, wygodna i wysoka elastyczność
  • Gwarancje - słowacki system gwarancji to w przypadku domów maklerskich 50.000 EUR

 

Dla kogo?

  • Dla wszystkich członków SII. Status członkostwa będzie weryfikowany przez Finax cyklicznie.

 

Co możesz zyskać w Finax jako członek SII?

  • zniżka -50% na opłatę za zarządzanie (czyli 0,6%, zamiast standardowych 1,2%) dla członków SII na poziomie rozszerzonym*!

 

* Istnieje możliwość dopłaty do wyższego poziomu członkostwa - szczegóły znajdują się tutaj.

 

Ile można oszczędzić będąc aktywnym członkiem SII?

Inwestując w Finax zaledwie 66,5 tys. zł członkostwo w SII na poziomie rozszerzonym jest "darmowe", tj. wartość zniżek przewyższa wartość składki! A powyżej tej kwoty lub wpłacając mniejsze kwoty np. co miesiąc oszczędzacie setki złotych rocznie!

Jak skorzystać ze zniżki?

Dla członków na poziomie rozszerzonym:

  1. Nie jestem klientem Finax - należy założyć konto Finax korzystając z adresu email podanego przy przystąpieniu do SII (tego, który stosujecie w serwisie sii.org.pl), najlepiej korzystając z tego linka, a następnie postępować zgodnie z instrukcją z pkt 2.
  2. Jestem już klientem Finax (+ nowi klienci z pkt 1) - w celu walidacji członkostwa teraz i cyklicznie w przyszłości należy kliknąć w ten link i wyrazić zgodę na weryfikacje (prosimy o korzystanie z przeglądarki Google Chrome oraz o wyłączenie adblockerów). Po weryfikacji otrzymacie informację o sukcesie bądź porażce walidacji. Status można sprawdzić w menu Przegląd rachunków -> Szczegóły konta.

 

Uwaga! Mamy limit 1000 kont ze zniżką! 

(w przypadku jak będziemy się zbliżać do limitu poinformujemy o tym z wyprzedzeniem)

Inwestuj automatycznie, z robodoradcą

Więcej:

 

Finax dla początkujących Wszystko o Finaxie – rozmowa z Przemysławem Barankiewiczem

 

 

Publiczny portfel Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w Finaxie: finax.eu/pl/sii

 

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie