Chat with us, powered by LiveChat

SII Poleca: iWealth Online Investment&Business Summit 2020

Skomentuj artykuł

W co inwestować w dobie koronawirusa - praktyczny poradnik dla oszczędzających dotychczas na lokatach.

 

W dniu 18 listopada br. iWealth organizuje kolejną, wirtualną konferencję iWealth Online Investment&Business Summit 2020 pt. Inwestowanie nadwyżek w okresie niskich stóp procentowych. Scenariusze dla globalnej gospodarki zainfekowanej koronawirusem, projektowanie inwestycji antyinflacyjnych przy wsparciu profesjonalnego doradztwa, zarządzanie nadwyżkami finansowymi firm, walory inwestycyjne surowców, nieruchomości i wierzytelności - w otoczeniu niskich stóp procentowych i wysokiego poziomu inflacji - to główne tematy drugiej edycji iWealth Summit 2020. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

 

Konferencja została przygotowana dla przedsiębiorców, firm, organizacji pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń i in.) oraz inwestorów indywidualnych. Uczestnicy, szczególnie Ci, którzy oszczędzali dotychczas na lokatach, otrzymają praktyczny przewodnik inwestycyjny nt. utrzymania płynności oraz efektywnego zarządzaniu nadwyżkami w okresie „zerowych” stóp procentowych. W nawiązaniu do pierwszej edycji konferencji, tym razem to firmy i organizacje pozarządowe poszukają odpowiedzi na zasadnicze pytania - jak, w mało sprzyjającym otoczeniu gospodarczym, optymalizować zabezpieczenie siły nabywczej pieniądza oraz osiągać dochód z inwestowania zysków, z uwzględnieniem możliwie szybkiego dostępu do środków oraz akceptacji niskiego poziomu ryzyka.

W przedsięwzięciu wezmą udział eksperci i praktycy od lat kształtujący rynek kapitałowy oraz wspierający rozwój sektora biznesowego w Polsce.


Wśród zaproszonych wykładowców i prelegentów będą m.in.:

  • dr hab. Sebastian Buczek, Prezes Zarządu, Quercus TFI,
  • Mariusz Cebulski, Dyrektor Departamentu Inwestycji, Rodzinne Inwestycje,
  • Robert Hoerberg, Prezes Zarządu, TFI Allianz Polska,
  • Jarosław Jamka, Członek Zarządu, Skarbiec TFI,
  • Piotr Kuczyński, ekonomista, analityk rynków finansowych,
  • Jarosław Kuźniar, dziennikarz, CEO Kuźniar Media,
  • Robert Stanilewicz, dziennikarz ekonomiczny, portal Analizy.pl,
  • Mariola Szymańska-Koszczyc, Prezes EFPA Polska, Wiceprezes WIB,
  • Zbigniew Wójtowicz, Prezes Zarządu, Investors TFI.

 

Uczestnicy będą mieli do dyspozycji 4 bloki tematyczne:

Blok I - Scenariusze dla globalnej gospodarki.
Blok II - Wygrać z inflacją? Strategie inwestycyjne dla każdego.
Blok III - Jak bezpiecznie inwestować nadwyżki finansowe? Poradnik dla firm, fundacji, stowarzyszeń i osób prywatnych.
Blok IV - Od złota - przez nieruchomości - do wierzytelności.

 

Pierwszy blok zostanie poświęcony tematyce makroekonomicznej. Stan i prognozy rozwoju sytuacji gospodarczej na świecie i w Polsce, w powiązaniu z sytuacją na rynkach finansowych, omówią paneliści - zarządzający aktywami kilku czołowych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych w Polsce. Wystąpienie Marioli Szymańskiej-Koszczyc Prezesa EFPA Polska na temat krajowego doradztwa finansowego oddzieli pozostałe trzy bloki tematyczne, poświęcone inwestycyjnemu przeciwdziałaniu efektom niskich stóp procentowych i wysokiej inflacji. Zaprezentowane zostaną, najbardziej przydatne dla firm i NGO, ale i osób fizycznych - charakteryzujących się słabą skłonnością do ryzyka - konkretne przykłady i narzędzia tworzenia, w dobie niskich rentowności, korzystnych alternatyw dla lokat bankowych. Dzięki uczestnictwu w konferencji prezesi, dyrektorzy finansowi, przedsiębiorcy i inwestorzy indywidualni dowiedzą się, jak realnie chronić finanse firm w nowej rzeczywistości gospodarczej. Dla poszukujących bardziej efektywnej dywersyfikacji i wyższych stóp zwrotu zostaną omówione perspektywy dla złota i gruntów inwestycyjnych oraz specyfika wierzytelności, które mogą być składnikami długoterminowego portfela.

 

 

Bezpłatna konferencja online wymaga rejestracji na stronie,
gdzie można znaleźć więcej informacji i szczegółowy program.

Zarejestruj się bezpłatnie

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie