Chat with us, powered by LiveChat

Zmienne szczęście banków – przegląd wykresów z sektora

Skomentuj artykuł
@ ipopba - stock.adobe.com

Tydzień zaczynamy od przeglądu wykresów banków. Po niemal ośmiu miesiącach padnemii wciąż nie widać zmiany sentymentu do sektora. Minione sesje były dość interesujące dla tej branży z perspektywy analizy technicznej, jednak nie wszystkie banki wybroniły kluczowe wsparcia. Poniżej prezentujemy przegląd wykresów wybranych spółek z branży.

 

Zobacz także:

 

Największym bankiem pod względem kapitalizacji jest PKO BP, którego wartość rynkowa wynosi obecnie około 26,4 mld zł. Drugim pod względem wielkości jest ING Bank Śląski z wynikiem 16 mld zł. Łączna suma kapitalizacji przedstawionych poniżej w tabeli banków to około 91 mld zł.

 

Bank Kapitalizacja (19.10.2020)
PKO BP 26,35 mld zł
ING Bank Śląski 16,00 mld zł
Santander Bank Polska 13,53 mld zł
Pekao 12,81 mld zł
mBank 6,39 mld zł
BNP PPL 5,60 mld zł
Bank Handlowy 4,45 mld zł
Bank Millennium 3,05 mld zł
Alior Bank 1,70 mld zł
BOŚ 0,49 mld zł
Getin Noble Bank 0,18 mld zł
Getin Holding 0,14 mld zł
Idea Bank 0,01 mld zł

 

 

Analiza techniczna banków

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie