Chat with us, powered by LiveChat

Banki z apetytem do kontynuacji wzrostów

Skomentuj artykuł
@ max_776 - stock.adobe.com

Pomimo kolejnego cięcia stóp procentowych, banki dalej wykazują chęć do zwyżek. W trakcie dzisiejszej sesji indeks sektorowy ponownie podejmuje próbę wybicia górą z blisko trzymiesięcznej konsolidacji.

 

Zobacz także:

 

W ostatnich dniach maja notowania banków rozpoczęły mocne odbicie, które zostało jednak zatrzymane przez nieoczekiwaną, kolejną obniżkę stóp procentowych z 0,5% do 0,1%. Ostudziło to zapędy byków, choć tylko na chwilę. Niecałe dwa tygodnie później kurs indeksu sektorowego WIG_Banki znalazł się na nowych lokalnych szczytach. W trakcie dzisiejszej sesji wartość indeksu pokonała 4.400 punktów i weszła w obszar cieni górnych uformowanych przez świece z dni 13 i 20 marca. Jeśli byki utrzymają swoją siłę, najbliższym celem może być domknięcie luki spadkowej z 12 marca, tj. poziom 5.000 punktów.

 

WIG_Banki – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Poniżej przyglądamy się wykresom poszczególnych banków z indeksu WIG20.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie