Chat with us, powered by LiveChat

Wystrzał stopy zwrotu Technicznego Portfela SII! Kolejna próba zarobienia na T-Bull

Skomentuj artykuł

Dzięki dużym wzrostom notowań akcji XTB, które posiadamy na naszym rachunku, stopa zwrotu Technicznego Portfela SII mocno urosła. W poniedziałek zdecydowaliśmy się na kolejną transakcję, ponownie próbując zarobić na walorach T-Bull.

 

W niedzielę wieczorem spółka X-Trade Brokers opublikowała wstępne wybrane dane finansowe oraz operacyjne za I kwartał 2020 roku. Okazały się one być lepsze od najśmielszych oczekiwań. Krótko podsumowując, skonsolidowany wynik netto wyniósł aż 176 mln zł i to pomimo zdarzenia jednorazowego w postaci ujemnych różnic kursowych w kwocie 21,9 mln zł związanych z wygaszaniem działalności na rynku tureckim. Dla porównania: w analogicznym okresie rok wcześniej wynik netto był równy 0,8 mln zł, a w całym 2019 roku Grupa XTB wygenerowała 57,7 mln zł zysku netto. Jednocześnie mocno wzrosła liczba nowych klientów (o 21.911 wobec przyrostu o 6.843 w analogicznym okresie rok wcześniej) czy średnia liczba aktywnych rachunków (do 50.273 z 24.386 w I kwartale 2019 roku). Stan środków pieniężnych własnych wyniósł aż 731,2 mln zł przy piątkowej kapitalizacji giełdowej XTB na poziomie 735 mln zł.

 

Nic dziwnego, że w poniedziałek kurs akcji XTB wystrzelił w górę. Notowania otworzyły się na poziomie 8,74 zł, tj. wyższym w porównaniu do kursu odniesienia (6,26 zł) o 39,6%. Około południa kurs kształtował się natomiast w okolicach 9 zł, co oznaczało wzrost o 44%.

 

Przypominamy, że akcje XTB kupowaliśmy do Technicznego Portfela SII 3 kwietnia 2020 roku po kursie 4,55 zł. Obecnie notujemy na nich zatem stopę zwrotu bliską 100%. Póki co nie zamierzamy tych walorów jednak sprzedawać. Liczymy, że w najbliższych dniach bykom uda się przetestować historyczne maksima (13,23 zł na wykresie zdyskontowanym o wypłacone dywidendy), choć problemy mogą się pojawić również z forsowaniem okrągłego poziomu 10 zł. Nowy poziom stop loss ustawiamy natomiast na 8,2 zł.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie