Chat with us, powered by LiveChat

Koronawirus sprzyja wynikom CDA. Kurs akcji spółki mocno w górę

Skomentuj artykuł
© cronislaw – stock.adobe.com

W piątek rano operator największego, niezależnego serwisu VOD w Polsce podał szacunkowe przychody ze sprzedaży za I kwartał 2020 roku. Dane te potwierdzają, że pandemia koronawirusa jest korzystna dla wyników finansowych CDA.

 

Zgodnie z opublikowanym raportem bieżącym sprzedaż w tym okresie wyniosła około 13 mln zł, co stanowi wzrost o 46,7% w porównaniu do I kwartału 2019 roku. Jak dodano, główne źródło przychodów stanowi sprzedaż abonamentów CDA Premium, a wpływy z tego tytułu wyniosły około 11,85 mln zł. Na koniec marca 2020 roku liczba subskrybentów wyniosła 266,3 tys., to jest o 43% więcej wobec marca poprzedniego roku.

 

Spółka informuje, że w związku z epidemią koronawirusa SARS CoV-2 i pandemią COVID-19 obserwuje zwiększenie zainteresowania usługą CDA Premium, szczególnie w kanale aplikacji dedykowanej na telewizory i urządzenia mobilne. W ub.r. Spółka w znaczący sposób zintensyfikowała działania rozwojowe w tym segmencie, a dalszy rozwój stanowi priorytet Spółki – wyjaśniono w raporcie.

 

Jak dodatkowo podano, do końca grudnia ubiegłego roku dedykowaną aplikację CDA na telewizory i urządzenia mobilne pobrano 4,3 mln razy, natomiast do końca marca 2020 roku liczba pobrań zwiększyła się o 1 mln, tj. do 5,3 mln instalacji na wszystkich urządzeniach. Dotychczas aplikację mobilną na Androida pobrano znacznie ponad 4 mln razy, na iOS nieco ponad 260 tys. Dedykowana aplikacja CDA na telewizory i konsole została z kolei zainstalowana prawie 800 tys. razy.

 

Według danych ujawnionych przez spółkę rozkład wśród poszczególnych urządzeń kształtuje się obecnie w następujący sposób: telewizory z Android TV – ponad 200 tys., telewizory LG – blisko 180 tys., konsola XBox One – blisko 90 tys. oraz telewizory marek Toshiba/JVC/Philips/Panasonic/TCL/Sony Bravia/Hitachi – blisko 300 tys. pobrań. Dodatkowo poinformowano także, że w kwietniu br. firma CDA zakończyła proces wdrażania dedykowanej aplikacji na wszystkie modele telewizorów LG, od rocznika 2014 po najnowsze modele (od systemu WebOS 1.0 wzwyż).

Inwestorzy docenili raport

W reakcji na opublikowany raport bieżący notowania akcji CDA na rynku NewConnect w piątek od rana mocno rosną. Kurs otwarcia ustalony został na poziomie 33 zł, co stanowiło wzrost w stosunku do czwartkowego zamknięcia (23,97 zł) o blisko 38%. W trakcie sesji entuzjazm stopniowo jednak gaśnie, a około godziny 13 notowania znajdują się w okolicach 28 zł (wyżej o około 17% w porównaniu do czwartkowej ceny zamknięcia).

 

CDA – notowania kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Warto zwrócić przy tym uwagę, że inwestorzy już wcześniej spodziewali się bardzo dobrych wyników CDA. Licząc od początku marca bieżącego roku, kiedy to notownia znajdowały się w okolicach 14 zł, do dzisiaj urosły one o ponad 100%, a w międzyczasie kurs był przez moment nawet na poziomie 50 zł. Akcje CDA debiutowały na rynku NewConnect w maju 2019 roku przy kursie odniesienia na poziomie 5,5 zł.

 

 

 

© 2012-2020 Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zastrzega, iż wszystkie materiały dostępne w serwisie sii.org.pl są objęte ochroną prawa autorskiego. Kopiowanie, zwielokrotnianie, rozpowszechnianie i inne formy korzystania z materiałów umieszczonych w ww. serwisie wykraczające poza granice dozwolone prawem jest zabronione.

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie