Chat with us, powered by LiveChat

Relacja z Dnia Inwestora Indywidualnego z Grupą Energa

Stadion Energa Gdańsk i Główny Punkt Zasilania „Młode Miasto”, jeden z najnowocześniejszych w Polsce, to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano podczas Dnia Inwestora Indywidualnego Energa SA. zorganizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych w dniu 15 października 2019 r.

 

Uczestnicy mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat energetycznej spółki, porozmawiać z jej przedstawicielami i z bliska zobaczyć najnowocześniejszą aparaturę, na co dzień dostępną tylko dla nielicznych. Dzień Inwestora Indywidualnego był kolejnym punktem planu nastawionego na budowanie relacji z inwestorami indywidualnymi.

 

Rozpoczęliśmy spotkaniem na Stadionie Energa Gdańsk, na którym obecny był między innymi Jacek Kościelniak, wiceprezes zarządu Energa S.A. ds. finansowych, Dominik Wadecki, wiceprezes zarządu Energa SA ds. operacyjnych, a także przedstawiciele Biura Relacji Inwestorskich oraz kluczowej kadry zarządzającej spółek Grupy Energa.

Energa w Akcji – kolejny partner

Na początek Dnia Inwestora Indywidualnego Energa S.A. podpisała list intencyjny z Domem Maklerskim Banku Ochrony Środowiska, reprezentowanym przez Radosława Olszewskiego, prezesa zarządu DM BOŚ, w zakresie udziału domu w programie lojalnościowym „Energa w Akcji!”.

 

 

W dalszej części spotkania kluczowi managerowie zaprezentowali specjalnie przygotowaną na to wydarzenie prezentację, zawierającą między innymi wyniki finansowe Grupy Energa czy informacje o produkcji energii z OZE. Dodatkowo warte pochwały jest przedstawienie przez Krzysztofa Okońskiego, dyrektora Pionu Finansów i Regulacji Energi Operatora, poziomu wydatków inwestycyjnych. Z kolei wiceprezes Energi Obrotu, Dariusz Chrzanowski, w swojej prezentacji skupił się na zwiększeniu poziomu obsługi klienta. Zapowiedział też jej dalszą digitalizację poprzez wprowadzenie aplikacji dedykowanej klientom Grupy Energa. 

 

 

Warte podkreślenia jest, że Grupa Energa aktywnie uczestniczy w transformacji polskiego sektora energetycznego. Posiada największy udział odnawialnych źródeł energii z miksie wytwórczym – w I półroczu 2019 roku przekroczył on 40 proc. Poprzez konsekwentną modernizację swoich obiektów wytwórczych znacząco zmniejsza również wydzielanie do środowiska szkodliwych substancji.

 

 

Bezpośrednio po części prezentacyjnej odbyło się spotkanie z Ambasadorem Marki Energa, biegaczem górskim Marcinem Świercem. Następnie uczestnicy wydarzenia mieli okazję z bliska zobaczyć działanie nowoczesnej aparatury do diagnostyki kabli w specjalnie do tego przystosowanym samochodzie pogotowia energetycznego Energi Operatora. Nad makietą poligonu szkoleniowego w Bąkowie koło Straszyna zapoznali się też ze sposobem szkolenia energetyków na jedynym tego typu w Polsce obiekcie.

 

Główny Punkt Zasilania „Młode Miasto” w Gdańsku

Następnie uczestnicy spotkania udali się do Głównego Punktu Zasilania „Młode Miasto”, jednym z najnowocześniejszych tego typu budynków w Polsce. Specjalnie z okazji Dnia Inwestora Indywidualnego uczestnicy mogli zwiedzić GPZ i dowiedzieć się, jak pracują aparatury i urządzenia zapewniające dostawy energii elektrycznej dla mieszkańców Gdańska.

Farma Wiatrowa w Bystrej

Ostatnim punktem programu przygotowanego dla uczestników Dnia Inwestora Indywidualnego było zwiedzanie Farmy Wiatrowej Bystra, zlokalizowanej kilkanaście kilometrów od Gdańska. Tam mieli okazję obserwować „przy pracy” 12 wiatraków o wysokości 80 metrów, a nawet zwiedzić parter jednego z nich. Przy farmie zlokalizowane jest również centrum sterowania, w którym specjaliści odpowiadali na pytania uczestników, oraz nowoczesny magazyn energii, budowany przy użyciu innowacyjnej technologii hybrydowej wspólnie z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi oraz partnerami z Japonii.

 

 

Pobierz zdjęcia
z dnia inwestora indywidualnego
z Grupą Energa

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie