Chat with us, powered by LiveChat

Rozmowa z Prezesem Escola S.A. - Mamy długoterminowy plan skalowania spółki około 150-200% r/r

© AndSus - Fotolia.com

Krzysztof WojewodzicEscola S.A.SII: Czym się zajmuje firma, którą Pan zarządza?


Krzysztof Wojewodzic: Escola S.A. to jeden z liderów na rosnącym rynku aplikacji mobilnych. Firma tworzy dedykowane rozwiązania dla korporacji z sektora bankowego, paliwowego, energetycznego, ubezpieczeniowego, farmaceutycznego oraz FMCG. Możemy pochwalić się wyróżnieniem Mobile Trends Awards 2019 za aplikacje Orlen Mobile.

 

Ile osób ściągnęło dotychczas Państwa aplikacje?


Licząc wszystkie realizacje jest to kilka milionów pobrań aplikacji. Licząc aplikacje, gdzie byliśmy podwykonawcą większych firm, kilkanaście milionów pobrań! Dodam, że kilka z aplikacji trafiły jako najlepiej pobierane w kategorii.


Czy Spółka tworzy lub planuje tworzyć aplikacje własne na urządzenia mobilne, czy też jedynie zamierza realizować projekty na zlecenie podmiotów zewnętrznych?


W swoim portfelu posiadamy też własne produkty – aplikacje eventowe, weterynaryjne oraz dla sieci sklepów i galerii handlowych. Widzimy pewne niezagospodarowe nisze, ale robimy to dedykowanymi spółkami, aby móc pozyskiwać dotacje oraz umożliwić „inwestowalność” spółce.

 

Jakie jest doświadczenie osób, które odpowiadają za budowanie i rozwój Spółki?


Nasz zespół zgodnie z nazwą – Escola - wywodzi się w dużej mierze ze środowiska akademickiego. Dr Krzysztof Wojewodzic – prezes – to zbudował i sprzedał dwie spółki technologiczne po wielomilionowej wycenie. Prof. Witold Orłowski – drugi największy akcjonariusz i szef rady nadzorczej, to osoba, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Prof. Dariusz Jemielniak – wykładowca na Harvardzie i MIT, zbudował i sprzedał m.in. słownik ling.pl. Inne zaangażowane osoby to Mariusz Turski – twórca Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, VC bValue i Business Linków, oraz Andrzej Grzybowski – były dyrektor Intel na CEE od rozwoju biznesu. Twierdzimy, że zespół mamy naprawdę doborowy i pozwalający myśleć o naprawdę ambitnych celach.


Dokonali Państwo w ostatnich miesiącach kilka przejęć. Czy mógłby Pan coś więcej na ten temat powiedzieć?


Zakupiliśmy za 3% akcji w Escola S.A. 100% udziałów w Visent Coders, firmie która tworzy aplikacje eventowe. Firma obsługuje wydarzenia takie jak Pixel Haven, Agro Show, Comic Con oraz mniejsze wydarzenia firmowe dla takich organizacji jak CD Projekt RED, Porsche, FRSI i FRSE. Ma także rosnącą ekspozycję zagraniczną.
Zakupiliśmy także za 2% akcji w Escola S.A. 100% firmę Qunabu, która ma doskonałe opinie zagranicą – tylko w tym kwartale pozyskaliśmy dwa kontrakty z Norwegii, w tym jeden rządowy. Mamy nadzieję, na wieloletnią współpracę.
Obie spółki są zyskowne i uzupełniają nasze kompetencje. Integrujemy teraz zespoły i procesy tworzenia oraz sprzedaży naszych aplikacji.

 

Jakie są plany rozwojowe Spółki na przyszłość?


Nie chcemy zaliczać się do startup-sfery i nie obiecujemy zysków w krótkim okresie. Mamy długoterminowy plan skalowania spółki około 150-200% r/r. Jeśli utrzymamy wskaźniki, planujemy w 2023 debiut giełdowy, który pozwoli zrealizować zyski obecnym akcjonariuszom (niektórzy już sprzedali akcje z zyskiem na zamkniętych transakcjach). Obecnie spółka jest w trakcie publicznej oferty akcji prowadzonej za pośrednictwem platformy crowdfundingowej escola.beesfund.com

 

Zapraszamy na Konferencję WallStreet

Escola S.A. weźmie udział w Targach Twoje Inwestycje

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie