Chat with us, powered by LiveChat

CD Projekt tłucze głową w sufit. Przegląd wykresów 10 deweloperów gier

Skomentuj artykuł
© ohishiftl - Fotolia.com

Sektor gamingowy wciąż rozpala duże emocje. Poniżej przyglądamy się wykresom 10 spółek z branży, które mogą interesować inwestorów.

 

Sprawdź także, jak prezentują się wyceny polskich spółek gamingowych na tle światowych gigantów, takich jak Activision Blizzard czy Electronic Arts.

CD Projekt

Kurs akcji CD Projektu wielokrotnie testował w styczniu opór na poziomie okrągłej ceny 200 zł. Patrząc bardzo krótkoterminowo można doszukać się formacji podwójnego szczytu, która została aktywowana po wczorajszej przecenie (tj. w środę, 6 lutego 2019 roku) – notowania spadły poniżej 185 zł. Jednocześnie odmierzając zasięg takiej formacji zgodnie z klasyką (czyli 1:1) otrzymujemy poziom 170 zł. Jest to ważne wsparcie cenowe, którego coraz blizej przebiega 200-okresowa średnia krocząca (obecnie okolice 167,50 zł). Analizując impuls wzrostowy rozpoczęty w listopadzie ubiegłego roku warto zwrócić uwagę, że notowania poruszają się we wzrostowej tendencji coraz wyższych szczytów i dołków, a najbliższe wsparcie w tej strukturze wyznacza szczyt z początku stycznia (170 zł w cenach zamknięcia, 177 zł jako maksimum dzienne). W efekcie byki mają w zanadrzu sporo argumentów przemawiających na ich korzyść, z kolei niedźwiedzie mają przed sobą ważne wsparcia do przeforsowania.

 

CD Projekt – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

CI Games

Z początkiem roku wiatru w żagle dostały także nieco zapomniane walory CI Games. W 6 tygodni kurs akcji urósł o ponad 40%, a notowania ponownie wyraźnie wybiły powyżej poziomu 1 zł. Jak na razie szarża byków zakończyła się na testowanym dwukrotnie poziomie 1,25 zł, czyli górnych okolic luki spadkowej z końca sierpnia ubiegłego roku. Przeforsowanie tego poziomu może być kolejnym impulsem dla byków do kontynuowania odbicia, jednak póki co stanowi on silny opór.

 

CI Games – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 18.02, godzina 14:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział 

Playlista z poprzednimi analizami wideo

 


The Farm 51 Group

W 2018 roku kurs akcji The Farm 51 Group wzrósł z 7 zł do nawet 54,8 zł w szczycie w październiku. Końcówka ubiegłego roku stała jednak pod znakiem mocnej korekty notowań do 18 zł. W przypadku wykresu tej spółki zwracamy uwagę na dwa poziomy, które uznajemy za kluczowe. Wsparcie to wspomniany już poziom 18 zł, z kolei opór to 26,50 zł, gdzie przebiega obecnie również 200-okresowa średnia krocząca.

 

The Farm 51 Group – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Vivid Games

Rok 2018 notowania Vivid Games zakończyły na dawno nie widzianym poziomie. Przecena sprowadziła kurs akcji do okolic 1,20 zł, czyli najniżej od września 2013 roku. Ostatnie miesiące charakteryzowały się jednak zwiększonym wolumenem obrotu, a także odbiciem notowań. Zwracamy uwagę na formację podwójnego dołka, która szybko zmaterializowała się na początku roku (dołki z listopada i przełomu na poziomie 1,25 zł, poziom sygnalny 1,68 zł  klasyczny zasięg formacji 2,10 zł). Kurs akcji jednak rósł dalej, wyznaczając w lutym nowy szczyt w okolicach 2,50 zł. Patrząc na skalę przeceny z poprzednich lat wydaje się, że pozostaje jeszcze duża przestrzeń do odreagowania, jednak z drugiej strony zwracamy uwagę, że od poczatku roku kurs akcji urósł już o 100% (licząc od minimum od maksimum), co może budzić pokusę realizacji części zysków.

 

Vivid Games – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

PlayWay

W ostatnich miesiącach kurs akcji PlayWay skutecznie bronił 200-okresowej średniej kroczącej, wspinając się na coraz wyższe poziomy cenowe. Na początku 2019 roku notowania pokonały poziom oporu 148 zł, a niedługo później wzniosły się powyżej linii trendu spadkowego. W kolejnych tygodniach byki nie mogły sobie poradzić z pokonaniem okolic 165 zł, co skończyło się ostatecznie dynamiczną korektą wczoraj i dzisiaj (tj. 6 i 7 lutego br.). Na wykresie PlayWay identyfikujemy dwa kluczowe wsparcia: pierwszy poziom to wspomniane 148 zł, a poniżej 200-okresowa średnia krocząca, która obecnie przebiega w okolicach 140 zł. Opór to z kolei poziom 165 zł.

 

Zobacz również: Raport analityczny Spółka pod lupą SII: PlayWay nie zwalnia tempa

 

PlayWay – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Ultimate Games

Ultimate Games to jedna ze spółek ze stajni PlayWay notowanych na rynku NewConnect. Emitent zadebiutował w czerwcu ubiegłego roku. Od dołka, czyli poziomu 6 zł, kurs akcji urósł o prawie 200%, wyznaczając dotychczasowe maksimum na poziomie 17,9 zł w styczniu bieżącego roku. Ważne wsparcie i opór można wyznaczyć odpowiednio na poziomie 15 zł i 17 zł. 

 

Ultimate Games – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

11 bit studios

Rok 2018 był bardzo dynamiczny dla notowań 11 bit studios. Od stycznia do maja kurs akcji urósł o ponad 180%, zwyżkując z okolic 190 zł do nawet 548 zł. Kolejne miesiące przyniosły jednak największą korektę na przestrzeni ostatnich lat. Od szczytu w maju kurs akcji spadł o blisko 60%, notując dołek w listopadzie 2018 roku na poziomie 226 zł. Ostatnie miesiące przyniosły lekką poprawę sentymentu do spółki, jednak byki dwukrotnie zatrzymały się na oporze w okolicach 280 zł. Z ważnych wsparć zwracamy uwagę na poziom 214 zł.

 

11 bit studios – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Ten Square Games

W przypadku walorów Ten Square Games zwracamy uwagę na budującą się w ostatnich miesiącach formację trójkąta symetrycznego. Kierunek wybicia będzie pierwszą podpowiedzią co do rozkładu sił pomiędzy popytem a podażą. Ponadto, zwracamy uwagę na wsparcie na poziomie 70 zł i opór na poziomie 100 zł.

 

Ten Square Games – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

CreativeForge Games

CreativeForge Games to druga w tym zestawieniu spółka ze stajni PlayWay. Zadebiutowała ona na rynku NewConnect w maju 2018 roku, a kurs akcji szybko urósł z 18 zł do maksimum na poziomie 55,55 zł, czyli o ponad 200%. Notowania załamały się jednak już w sierpniu i do dzisiaj pozostają pod presją podaży. Wyraźnie widać, że kurs akcji znajduje się w trendzie spadkowym, a obecnie trudno doszukać się sygnałów analizy technicznej zwiastujących jego odwrócenie. 

 

CreativeForge Games – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Bloober

W 2018 roku kurs akcji Bloober Team poruszał się w trendzie bocznym, choć zakres konsolidacji był relatywnie szeroki. Minimum i maksimum poprzedniego roku uznajemy za istotne poziomy wsparcia i oporu, a przebiegają one odpowiednio w okolicy 32 zł i 60 zł. Obecnie jednak notowania próbują przeforsować opór na poziomie 50 zł, czyli szczyt po silnych wzrostach z początku grudnia ubiegłego roku. 

 

Bloober – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 

--

Projekt „ATrakcyjne Spółki” ma tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autorów i nie stanowią „rekomendacji inwestycyjnych” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 34) ww. Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715), lub jakiejkolwiek porady. Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie