Chat with us, powered by LiveChat

Podsumowanie Dnia Otwartego CCC dla inwestorów indywidualnych

Skomentuj artykuł
CCC S.A.

Spotkanie z Dariuszem Miłkiem, prezesem spółki CCC, zwiedzanie fabryki w Polkowicach oraz możliwość przetestowania nowego skanera pozwalającego na idealny dobór obuwia do stóp, to tylko niektóre elementy Dnia Otwartego CCC. Wydarzenie odbyło się w dniu 19 września, a jego współorganizatorem było Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

 

Dzień Otwarty CCC jest jednym z elementów konsekwentnie prowadzonej oraz transparentnej polityki informacyjnej spółki. Celem spotkania zorganizowanego wspólnie z SII w dniu 19 września pod hasłem “Dni Inwestora CCC”, było zwiększenie wiedzy inwestorów indywidualnych na temat planów strategicznych zarządu Grupy CCC oraz ostatnich trendów w branży.

 

 

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w naszej relacji zamieszczonej na twitterze, która była prowadzona on-line.

 

Zobacz, jak relacjonowaliśmy Dzień Otwarty CCC na twitterze

 

Spotkanie z kadrą menadżerską

 Po rejestracji wszystkich uczestników, inwestorzy zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, gdzie przeprowadzona została prezentacja inwestorska oraz odbyło się spotkanie z kadrą menadżerską CCC. Prezentację poprowadził Mariusz Czyczerski, wiceprezes CCC, podczas której poruszone zostały tematy dotyczące m.in. kierunków ekspansji spółki, jej wizji, a także innowacji i rewolucji, która obecnie dotyka branżę handlową.

 

Na spotkaniu z inwestorami obecny był również Dariusz Miłek, prezes CCC, a także Mariusz Gnych, wiceprezes zarządu spółki, którzy wraz z Mariuszem Czyczerskim po prezentacji odpowiadali na pytania uczestników. Dotyczyły one m.in. kwestii finansowych, operacyjnych, jak i samej branży.

Zwiedzanie fabryki i magazynu w Polkowicach

Po zakończeniu spotkania z przedstawicielami zarządu, uczestnicy Dnia Otwartego CCC zostali podzieleni na dwie grupy, po czym jedna z nich udała się na zwiedzanie fabryki oraz magazynu spółki w Polkowicach.

 

Jeszcze przed opuszczeniem biura zarządu spółki, uczestnicy mogli obejrzeć makietę prezentującą cały obszar centrali spółki w Polkowicach. Następnym etapem było zwiedzanie hali produkcyjnej, gdzie według najwyższych standardów produkowane jest obuwie. Po tym, inwestorzy udali się do części magazynowej, zasilanej częściowo za pomocą ogniw fotowoltaicznych (dostarczają one do 10 procent zapotrzebowania budynku na energię elektryczną). Wewnątrz można było zobaczyć przenośniki taśmowe, a także 24 układnice, które układają paczki na regałach w sposób automatyczny. Magazyn pomieści minimum 5 mln par obuwia, a wydajność projektowa to 300 tys. par na wejściu i wyjściu do systemu w ciągu 16 godzin. Wysokość magazynu nieznacznie przekracza 22 metry, a układnice mogą się poruszać z prędkością do 60 km/h.

 

Kolejnym przystankiem było zwiedzanie wzorcowego sklepu CCC. W nich testowane są wszystkie nowe rozwiązania, które spółka zamierza wprowadzić na terenie swoich salonów znajdujących się w 18 krajach. Obok znajdowała się również pełnowymiarowa makieta sklepu stacjonarnego eObuwie.pl. Obecnie firma posiada cztery takie sklepy stacjonarne, które znajdują się we Wrocławiu, Lubinie, Zielonej Górze oraz w Poznaniu. Na zakończenie pierwszej części Dnia Otwartego CCC, uczestnicy udali się na lunch.

Wizyta w eObuwie.pl

W drugiej części dnia inwestorzy zostali przewiezieni do Zielonej Góry, gdzie mieli oni okazję zwiedzić nowoczesne centrum logistyczne firmy. eObuwie.pl sprzedaje buty online w 14 krajach, a w ciągu godziny ich centrum logistyczne jest w stanie obsłużyć nawet 4 tys. zamówień. Kolejnym etapem zwiedzania była możliwość przetestowania unikatowego urządzenia wykonującego pomiary stóp. Powstały w ten sposób model 3D stóp, pozwala na dobór obuwia o odpowiednim rozmiarze przez klienta, z zasobów sklepu eObuwie.pl. Zdjęcie tego urządzenia można znaleźć w naszej relacji z “Dnia Inwestora CCC” zamieszczonej powyżej. Według planów firmy, start tego projektu przewidziano na październik 2018 roku. W sumie w centrach handlowych, na lotniskach oraz na dworcach ma stanąć od 30 do 40 wysp z takimi skanerami.

Autor artykułu

 

Przemysław Ławrowski, Redaktor, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych Przemysław Ławrowski, Redaktor, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Finanse i Rachunkowość. Dyrektor finansowy, analityk i redaktor ekonomiczny. Wieloletni współpracownik Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz ekspert tematyki giełdowej i gospodarczej Forbes'a. Wcześniej szlify analityczno-dziennikarskie zbierał w redakcji money.pl tworząc dział giełdowy. W czasie wolnym zapalony muzyk.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie