Chat with us, powered by LiveChat

Echa Rynku #233 – Obligacje korporacyjne w pigułce, czyli jak nie dać się nabić w GetBack

Skomentuj artykuł
© Giuseppe Porzani - Fotolia.com

Jeżeli ktoś przez ostatnie tygodnie nie mieszkał na bezludnej wyspie, to musiał dowiedzieć się czym są obligacje korporacyjne. Przyczyną jest oczywiście przypadek GetBacku, którego zarówno akcjonariusze jak i obligatariusze od dłuższego czasu żyją w potrzasku, czekając na raport za 2017 rok oraz na odwieszenie notowań papierów wartościowych spółki przez GPW.

 

Należy oczywiście zaznaczyć, że kłopoty GetBacku nie są pierwszymi na rynku obligacji korporacyjnych. Szokuje jednak skala tego zjawiska (prawdopodobnie około 2,5 mld zł oraz blisko 9000 poszkodowanych), a także to jak mało czasu upłynęło od momentu debiutu spółki na GPW do momentu wystąpienia bardzo poważnych kłopotów, z wiszącym w tle bankructwem.

 

Co trzeba było zrobić, aby uniknąć strat na GetBacku? Po fakcie bardzo łatwo się odpowiada na takie pytanie. Przed faktem jednak okazuje się, że trzeba było być wysokiej klasy specjalistą, aby odpowiednio wcześniej wykryć, że GetBack może mieć kłopoty. O tym na co należy zwrócić uwagę przy inwestowaniu w obligacje korporacyjne rozmawiamy z Tomaszem Krzykiem z Noble Securities.

 

Tomasz Krzyk, Noble Securities

  

Nagranie zostało wykonane 8 maja 2018 r.

 

Udział wzięli:

Jak słuchać podcastu Echa Rynku?

 

 

lub kliknij playerek SoundClouda

 

 

lub

 

 

 

Tomasz Krzyk będzie wykładowcą na zbliżającej się konferencji WallStreet 22, podczas której poprowadzi wykład: „Jeśli nie masz pojęcia o diamentach, poznaj jubilera” – jak minimalizować ryzyko inwestowania w obligacje korporacyjne?

 

 

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie