Chat with us, powered by LiveChat

5 banków w ciekawej sytuacji technicznej

Skomentuj artykuł
© peshkov - Fotolia.com

Podczas wczorajszej sesji, to jest 30 października 2017 roku, indeks sektorowy banków (WIG_BANKI) zwyżkował o 2,7%. Z racji udanej sesji dla tego sektora w dzisiejszym odcinku przyglądamy się ciekawym wykresom 5 banków.

PKO BP

PKO BP, czyli największy bank w Polsce, wybił wczoraj z blisko półrocznej konsolidacji. Zgodnie z klasyką jest to techniczny sygnał kontynuacji trendu wzrostowego, który rozpoczął się w II połowie 2016 roku.

 

PKO BP – wykres kursu akcji
PKO BP - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Getin Noble

Kurs akcji Getin Noble Banku kontynuował odbicie z września tego roku. Podczas wczorajszej sesji kurs wyznaczył nowy lokalny szczyt, pokonując przy tym 200-okresową średnią kroczącą.

 

Getin Noble – wykres kursu akcji
Getin Noble - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 06.11, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Więcej informacji

 

Playlista ze wszystkimi analizami

 


ING

Kurs akcji ING odbił się od linii trendu wzrostowego, 200-okresowej średniej kroczącej oraz wsparcia wynikającego z poprzedniego lokalnego szczytu.

 

ING – wykres kursu akcji
ING - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Millennium

Kurs akcji Millennium wybił sie na nowe lokalne maksimum, co jest pozytywnym sygnałem analizy technicznej. Martwić może natomiast duży górny cień świecy, który wskazuje na istotną obecność podaży. Wczoraj bank opublikował wyniki za III kw. oraz przedstawił strategię, o której więcej pisaliśmy w tym miejscu.

 

Millennium – wykres kursu akcji
Millennium - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Bank Handlowy

Po wielu problemach z utrzymaniem linii trendu wzrostowego, w końcu i kurs akcji Banku Handlowego poradził sobie z pokonaniem oporu na poziomie 72 zł, dlatego wczorajsze zachowanie notowań cieszy tym bardziej.

 

Bank Handlowy – wykres kursu akcji
Bank Handlowy - Analiza techniczna
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

--

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie