Chat with us, powered by LiveChat

11 bit studios potrzebuje kolejnego hitu – inwestorzy wierzą w sukces „Frostpunk”

Skomentuj artykuł
© Voyagerix – fotolia.pl

Polski producent i dystrybutor gier komputerowych, który popularność zyskał dzięki This War of Mine – 11 bit studios – opublikował szacunkowe dane za I półrocze. Potrzebny jest kolejny hit, by spółka mogła znów święcić triumfy.

 

Szacunkowe dane finansowe (mln zł) I półrocze 2017 r. I półrocze 2016 r. Zmiana
Przychody ze sprzedaży 8,67 11,87 -27,0%
EBITDA 3,96 9,24 -57,1%
EBIT 3,02 7,78 -61,2%
Zysk netto 0,27 6,57 -95,9%

Źródło: 11 bit studios S.A.

 

Szacunkowe przychody ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2017 roku mają osiągnąć wysokość 8,67 mln zł, czyli o 27% mniej niż w zeszłym roku. Wydaje się, że większość potencjału, który niosła ze sobą gra This War of Mine wyprodukowana przez spółkę została już wyczerpana. Kolejne pozycje wynikowe również zachęcają do refleksji. Według szacunków EBITDA osiągnęła wartość 3,96 mln zł, a zysk operacyjny 3,02 mln zł. To spadki odpowiednio o 57,1% oraz ponad 61%. Przewiduje się, że zysk netto zostanie utrzymany powyżej 0, a dokładnie znajdzie się na poziomie 0,27 mln zł. Należy jednak zaznaczyć, że spółce udało się nadrobić ponad milionową stratę, którą wykazano w I kwartale 2017 roku.

 

Pomimo pogorszenia wyników finansowych, oczekiwania analityków ankietowanych przez PAP względem II kwartału zostały zdecydowanie przekroczone. Pozytywnie zaskoczyła każda pozycja: szacunkowe przychody okazały się lepsze o ponad 13%, zysk z działalności operacyjnej o 34,4%, a zysk netto o ponad 20%.

 

Spółka tłumaczy niższy poziom wyniku netto poprzez wysokie koszty finansowe związane z koniecznością przeszacowania wartości posiadanych przez nią aktywów pieniężnych. Było to konsekwencją niekorzystnej dla spółki sytuacji na międzynarodowym rynku walutowym – umocnienie złotówki w stosunku do dolara amerykańskiego wpływa negatywnie na osiągane wyniki.

 

Należy przypomnieć, że w II połowie 2017 roku ma rozpocząć się sprzedaż oczekiwanej przez branżę gry Frostpunk. W ocenie spółki jest to kolejny, po This War of Mine, kamień milowy w działalności 11 bit studios. Na początku drugiego kwartału odbyła się premiera trailera nowej produkcji, która została pozytywnie przyjęta przez branżę i cieszy się dużą oglądalnością. Być może przełoży się to na sukces tytułu w II półroczu i zdecydowaną poprawę wyników.

 

Szacunkowe dane za pierwszą połowę 2017 roku zostały negatywnie przyjęte przez rynek, mimo że okazały się lepsze od oczekiwań. Sesja giełdowa rozpoczęła się blisko 5-procentowym spadkiem kursu akcji, choć z każdą chwilą cena rośnie. Na godzinę 12:00 inwestorzy byli skłonni płacić za jeden walor spółki 205,60 zł, czyli ponad 2% mniej niż na wczorajszym zamknięciu. Od kilku miesięcy kurs akcji znajduje się w szerokim kanale bocznym oscylując pomiędzy ceną 162 zł a 214 zł.

 

11 bit studios – analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: 11 bit studios S.A.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie