Chat with us, powered by LiveChat

Ciąg dalszy kłopotów Briju – w maju przychody spadły o 92,2% rdr

Skomentuj artykuł
© monsitj - Fotolia.com

Przychody Briju w maju wyniosły 4,8 mln zł i dotyczyły tylko segmentu wyrobów jubilerskich. W segmencie surowców spółka nie osiągnęła żadnych przychodów. Realizacja dostaw z nowym kontrahentem przeciągnie się i rozpocznie w terminie najbliższych dwóch miesięcy (wcześniej spółka informowała, że współpraca rozpocznie się w czerwcu).

 

Przychody w segmencie wyrobów jubilerskich były o 45,5% większe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Narastająco od początku roku wyniosły około 21,5 mln zł i były wyższe o 50,3% rok do roku. Przychody segmentu surowców od stycznia do maja 2017 roku wyniosły 23,7 mln zł i były niższe o 91,1% rdr.

 

Briju opublikowało raport bieżący dzisiaj przed sesją, to jest 20 czerwca 2017 roku, jednak przecena kursu akcji miała miejsce podczas wczorajszej sesji i wyniosła 7,1%. Dzisiaj do godziny 11:00 kurs zniżkuje o około 0,4% i testuje okrągły poziom 8 zł.

 

Briju - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Briju S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie