Chat with us, powered by LiveChat

Trzy banki z indeksu WIG20 mogą zaskoczyć podczas najbliższych sesji!

Skomentuj artykuł

Wzięliśmy pod lupę trzy banki z indeksu WIG20, których  sytuacja z perspektywy analizy technicznej jest bardzo ciekawa i intrygująca. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z analizą oraz wyrażania swojej opinii na temat bieżącej sytuacji Alior Banku, mBanku oraz Banku Pekao. 

 

Specjalny odcinek – Analiza  techniczna na żywo

Poniedziałek, 12.06, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 


 

         1. Alior Bank

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Pod koniec maja informowaliśmy, iż notowania Alior Banku znajdują się w bardzo istotnym miejscu. Niestety niedźwiedzie okazały się silniejsze i kurs pokonał poziom wsparcia. Na szczęście wraz z pojawieniem się luki spadkowej pojawił się wzmożony popyt, który zatrzymał osuwanie się kursu przed wybiciem kolejnego ważnego poziomu – 62 zł. Możliwe, że walor ten powraca na drogę wzrostów, jednak musi to potwierdzić w najbliższym czasie powracając ponad zaznaczony czerwoną linią poziom (wcześniej był on wsparciem, a teraz stał się oporem), a następnie udanie atakując ostatni szczyt. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

         2. mBank

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Kolejnym bankiem w dzisiejszym odcinku jest mBank. W tym przypadku widzimy, iż w ujęciu krótkoterminowym walor podąża z linią trendu, rysując na zakończenie wtorkowej sesji formację młota. Wzmożona podaż może pojawić się podczas próby podejścia pod psychologiczny poziom 450 zł, a następnie pod ostatni szczyt – 460 zł. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

  

         3. Bank Pekao 

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Na wykresie Banku Pekao również mamy do czynienia z ciekawą sytuacją. Wszystko za sprawą kilku faktów, które mogą składać się na potencjalny pozytywny sygnał. Po pierwsze, warto zawuażyć, iż na wykresie po wtorkowej sesji pojawiła się formacja młota. Po drugie, świeca ta została narysowana w obszarze cenowym poprzedniego dołka, co pokazuje istotę tego poziomu. Po trzecie, w miejscu tym znajduje się również geometria 50% mierzona od dołka ostatnich wzrostów. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie