Chat with us, powered by LiveChat

Akcja Medicalgorithmics wyceniona przez DM BOŚ na 384 zł

Skomentuj artykuł
© Amelie - Fotolia.com

DM BOŚ upublicznił raport analityczny z dnia 7 maja, w którym wycenił jedną akcję Medicalgorithmics na 384 zł. Jest to poziom wyższy o 35% od obecnego kursu rynkowego.

 

W raporcie możemy przeczytać, że rok 2017 dla Medicalgorithmics będzie czasem konsolidacji z Medi-Lynx i AMI/Spectocor. Proces ten będzie zaburzał wyniki finansowe w kolejnych kwartałach. Pierwszy kwartał powinien już uwzględniać między innymi pełny efekt konsolidacji Medi-Lynx, zawieszenie sprzedaży produktów do AMI/Spectocor oraz przeniesienie aktywów AMI/Spectocor do spółki. DM BOŚ oczekuje, że wzrost bazy kosztów będzie szybciej postępował niż wzrost przychodów, co przełoży się na kiepskie wyniki za I kw. 2017 roku. Dodano jednak, że to nie powinno zaskoczyć inwestorów. Prognoza zakłada wykazanie w pierwszy trzech miesiącach tego roku 50 mln zł sprzedaży na poziomie grupy i 8 mln zysku EBITDA. Powtarzalny zysk operacyjny ma wynieść 3-4 mln zł, a zysk netto 2-3 mln zł.

 

Prognoza DM BOŚ wyników finansowych Medicalgorithmics na cały 2017 rok zakłada przychody grupy na poziomie 260,3 mln zł, zysk EBITDA 76,6 mln zł i zysk netto 43,3 mln zł. W 2018 roku przychody mają wzrosnąć do 328,7 mln zł, zysk EBITDA do 99,5 mln zł, a zysk netto do 56,3 mln zł. W 2019 wzrost ma być kontynuowany i sprzedaż ma wynieść 404,1 mln zł, zysk EBITDA 117,1 mln zł, a zysk netto 67,3 mln zł.

 

Autor raportu wycenił jedną akcję Medicalgorithmics dwiema metodami – porównawczą i DCF. Pierwsza z nich, przy uwzględnieniu danych opartych na prognozach na 2018 i 2019 rok, daje wycenę jednej akcji na poziomie 336 zł. Z kolei metoda DCF po uwzględnieniu zaktualizowanych prognoz finansowych dała wycenę na poziomie 429 zł. Zachowując parytet wagi 50:50, DM BOŚ wycenił akcję na 384 zł. W podsumowaniu rekomendacji napisano:

 

„Przejęcie aktywów AMI/Spectocor powinno pozwolić Spółce skoncentrować się bardziej na rozwijaniu działalności niż na potyczkach sądowych, co w naszej ocenie powinno zwiększyć wartość Spółki dla akcjonariuszy. Ponadto nasza wycena porównawcza przekracza bieżący kurs akcji. Sądzimy, że Medicalgorithmics należy się premia względem mediany EV/EBITDA i P/E sektora w związku z planami rejestracji produktu w pozostałych krajach UE w połączeniu z interesującą koncepcją nowego produktu dotyczącego zdalnej rehabilitacji kardiologicznej. Podtrzymujemy zatem długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj dla Spółki. Niemniej chcemy wyraźnie zaznaczyć, że transfer klientów trwa dłużej niż transfer pracowników, co oznacza ujemny udział AMI/Spectocor w wyniku operacyjnym Grupy w I kw. 2017 roku. Jednak w związku z tym, że jest to sytuacja przejściowa, nie powinno to niepokoić inwestorów, tym bardziej, że naszym zdaniem Spółka jest w stanie regularnie generować wysoką pozycję gotówkową i powinna być w stanie wypłacać wysoką dywidendę.”

 

Ciekawym wątkiem w treści raportu są projekty urządzenia do telerehabilitacji i systemu 12–kanałowego EKG. Z uwagi na niewystarczające dane, projekty te nie zostały ujęte w modelu wyceny DM BOŚ. Urządzenie do telerehabilitacji jest już stworzone i posiada certyfikat CE (Certificate of Conformity). Spółka stara się uzyskać certyfikat FDA i kod CPT (Current Procedural Terminology). Drugi projekt jest na etapie prowadzenia prac nad wersją beta.

 

Patrząc na wykres akcji Medicalgorithmics widać krótkoterminowy trend spadkowy. Kurs spadł w ciągu ostatnich dwóch miesięcy z 340 zł do 280 zł. W długim terminie utrzymany jest trend wzrostowy, ale w ostatnich tygodniach została przełamana średnioterminowa linia trendu wzrostowego (okolice 300 zł). 

 

Medicalgorithmics - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

 

Źródło: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie