Chat with us, powered by LiveChat

TXM osiągnął 25 mln zł przychodów w styczniu, o 11% więcej niż przed rokiem

Skomentuj artykuł
© Sensay - Fotolia.com

TXM poinformował raportem bieżącym o przychodach ze sprzedaży osiągniętych w styczniu 2017 roku. Wyniosły one 25 mln zł i były one wyższe o 11% w porównaniu ze styczniem 2016 roku.

 

W tym samym okresie powierzchnia handlowa zwiększyła się o 29%. Na koniec stycznia spółka posiadała 406 sklepów o łącznej powierzchni 101,5 tys. m kw. Szacunkowe przychody osiągnięte ze sprzedaży poprzez sklep internetowy osiągnęły 1 mln zł, co oznacza wzrost o 26% rok do roku.

 

TXM jest notowany niewiele ponad miesiąc. Kurs akcji porusza się bokiem, powoli klaruje się wsparcie na poziomie 5,50 zł, które kurs akcji respektuje w cenach zamknięcia.

 

TXM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Raport przychodowy opublikował również Redan, jeden z właścicieli TXM (posiada 56,45% w kapitale zakładowym i 67,95% w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu). Przychody spółki wyniosły w styczniu 40 mln zł i były wyższe o 4% w relacji do poprzedniego roku. W segmencie modowym (Top Secret, Troll, DryWash) Redan odnotował jednak spadek przychodów o 5% rdr – wyniosły one 16 mln zł. Z kolei powierzchnia handlowa w tym segmencie wyniosła na koniec stycznia 40,5 tys. m kw i była o 3% mniejsza niż przed rokiem. Spółka podała również, że poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie zrealizowała przychody na poziomie 3 mln zł, czyli o 20% większe niż w roku poprzednim.

 

Na wykresie spółki można zauważyć przebicie w dół linii trendu wzrostowego, a zarazem dolnego ograniczenia formacji trójkąta. Obecnie kurs akcji zatrzymał się na wsparciu 2 zł, jeśli jednak i ten poziom zostanie pokonany kurs może zmierzać w kierunku dołków w okolicach 1,5 zł.

 

Redan - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: TXM S.A., Redan S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie