Chat with us, powered by LiveChat

Producenci gier wciąż na topie. W styczniu ich akcje zwyżkowały dwucyfrowo

Skomentuj artykuł
© wayne_0216 - Fotolia.com

Nowy rok rozpoczął się dla inwestorów wyjątkowo dobrze. Styczeń przyniósł kontynuację zwyżek zapoczątkowanych pod koniec 2016 roku. Hossa nie ominęła popularnego segmentu producentów gier komputerowych – wciąż pozostają oni na topie, choć zdecydowanie słabej radzili sobie ubiegłoroczni debiutanci.

Forever Entertainment +114,8%

Najmocniej zwyżkującą spółką była notowana na NewConnect Forever Entertainment. W grudniu spółka przeprowadziła emisję akcji w ofercie prywatnej, w której wzięli udział obecni akcjonariusze, w tym prezes zarządu spółki. Od początku roku widoczne jest zwiększone zainteresowanie akcjami spółki, co obrazują wysokie wolumeny. Technicznie kurs akcji z impetem wybił powyżej oporu na poziomie 0,85 zł, po czym kontynuował rajd nawet do okolic powyżej 1,80 zł.

 

Forever Entertainment - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Vivid Games +14,7%

Vivid Games poinformował o premierach, które planuje na I półrocze 2017 roku. W czerwcu ma pojawić się oczekiwana produkcja Metal Fist. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu. Kurs akcji cały czas znajduje się w trójkącie spadkowym. Jego dolna podstawa – 4 zł, została już wielokrotnie naruszona, również w styczniu bieżącego roku, jednak tym razem tylko cieniem dolnym.

 

Vivid Games - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Bloober Team +14,6%

W styczniu Bloober Team podał informację o wejściu do akcjonariatu Pioneer Pekao TFI, którego fundusze posiadały łącznie 5,09% akcji spółki. Jeszcze w 2014 roku za jedną akcję Bloober Team płacono poniżej 10 zł. Na koniec stycznia było to już natomiast 91 zł.

 

Bloober Team - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Jujubee +13,7%

Jujubee poinformowało, że premiera gry strategicznej czasu rzeczywistego „Realpolitiks” nastąpi w dniu 16 lutego bieżącego roku. W I połowie roku ma nastąpić premiera mobilnej wersji na platformy iOS i Android. W listopadzie 2016 roku kurs akcji przebił poziom 15 zł (wówczas historyczne maksimum) i zwyżkował do blisko 22 zł. W styczniu popyt wyprowadził pierwszy atak na ten poziom.

 

Jujubee - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

CD Projekt 12,4%

W styczniu bardzo dobrze zachowywał się również kurs akcji lidera segmentu – CD Projektu. Wybił on ponad opór 55 zł i wyznaczył nowe maksimum na poziomie 60,50 zł.

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

CI Games +11,7%

CI Games pod koniec stycznia poinformował o ustaleniu globalnej daty premiery gry mobilnej "Lords of the Fallen: Blades of Fate" na 9 lutego bieżącego roku. Będzie to gra odpłatna, wzbogacona o możliwość dokonywania dodatkowych zakupów w aplikacji. Produkcja ma plasować się w segmencie gier premium. Kurs akcji CI Games próbował w poprzednim roku pokonać historyczne maksimum w okolicach 37 zł. Zwyżki zapoczątkowane w listopadzie ubiegłego roku na moment obecny zatrzymały się przy cenie 30 zł.

 

CI Games - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

The Farm 51 Group +8,6%

Spółka poinformowała, że prace nad flagowym produktem – grą Get Even, są na ukończeniu. Premiera planowana jest w środku II kw. Spółka szacuje,, że sprzedaż wyniesie 0,3-1 mln kopii. Natomiast koszty mają się zwrócić już przy sprzedaży na poziomie 0,25 mln kopii. Kurs akcji oscyluje wokół historycznego maksimum w okolicach 15,50 zł. Na razie jednak byki maja problem z przeforsowaniem poziomu w okolicach 14,60 zł.

 

The Farm 51 Group - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

T-Bull -0,2%

T-Bull to pierwszy w tym zestawieniu debiutant z 2016 roku. Spółka zadebiutowała 3 listopada, a zakres wahań podczas pierwszej sesji to 100 – 200 zł. Od grudnia kurs akcji oscyluje w okolicach 150 – 170 zł. Spółka poinformowała w styczniu, że liczba pobrań jej gier wyniosła w grudniu 10,2 mln, a w całym 2016 roku 195,3 mln.

 

T-Bull - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

11 bit studios -2,6%

Nie najlepiej rok rozpoczął się dla akcjonariuszy 11 bit studios. Korekta sprowadziła kurs akcji nawet do okolic poziomu 130 zł. Jednak szerszej perspektywie spółka pozostaje jedną z najsilniej zwyżkujących. W 2016 roku spółka podwoiła swoją kapitalizację. W styczniu zaprezentowała natomiast wysokie prognozy zysków w programie motywacyjnym na lat 2017-2019. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

 

11 bit studios - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

PlayWay -5,2%

PlayWay to kolejny debiutant z minionego roku. Styczeń nie był dla spółki łaskawy jednak dwa ostatnie dni miesiąca to wzrost kursu akcji z 43 zł do 47 zł. Spółka poinformowała, że będzie raportować co miesiąc dane o najważniejszych planowanych premierach gier w ciągu najbliższych trzech miesięcy, a także informacje o potencjale sprzedażowym portfela wydanych i planowanych do wydania gier. Raporty będą przekazywane do piątego dnia danego miesiąca.

 

PlayWay - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Artifex Mundi -8,4%

Najsilniejsza przecena dotknęła Artifex Mundi, debiutanta z 17 listopada 2016 roku. Krótka historia notowań pokazuje jednak, że na moment obecny popyt utrzymuje poziom 20,50 zł. Spółka poinformowała, że 3 stycznia miał miejsce soft launch gry Kate Malone: Hidden Object Detective przez jej wydawcę, firmę G5 Entertaintent.

 

Artifex Mundi - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie