Chat with us, powered by LiveChat

Quercus zwiększa udziały w kolejnych spółkach – Votum i Orzeł Biały

Skomentuj artykuł
© Myst - Fotolia.com

Spółki Orzeł Biały i Votum poinformowały o zwiększeniu udziału w ich akcjonariacie przez fundusze zarządzane przez Quercus.

 

W przypadku Orła Białego QUERCUS Parasolowy SFIO ujawnił się w akcjonariacie, zwiększając swoje zaangażowanie z 4,69% do 5,5% na dzień 30 grudnia 2016 roku. Z kolei w Votum fundusze zwiększyły swoje zaangażowanie z 11,98% do 12,18% na dzień 30 grudnia ubiegłego roku (QUERCUS Parasolowy SFIO, QUERCUS Absolutnego Zwrotu FIZ, QUERCUS Absolute Return FIZ oraz QUERCUS Multistrategy FIZ).

 

Kurs akcji Orła Białego ponownie odbił się od wsparcia na poziomie 5,50 zł w 2016 roku. Zainicjonowany ruch wzrostowy przebił szczyty z maja 2015 roku, co zaburzyło spadkową strukturę. Obecnie kurs akcji zmaga się z 200-okresową średnią kroczącą na wykresie tygodniowym.

 

Orzeł Biały - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Kurs akcji Votum od sierpnia 2015 roku porusza się w kanale spadkowym. Silne wsparcie można wyznaczyć w okolicach 10 zł, gdzie przebiega obecnie 200-okresowa średnia krocząca na wykresie tygodniowym. 

 

Votum - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Orzeł Biały S.A., Votum S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie