Chat with us, powered by LiveChat

Echa Rynku #191 – O wpływie liczby otwartych kas w Biedronce na wyniki finansowe Kani

Skomentuj artykuł

W najnowszym odcinku podcastu Echa Rynku rozmawialiśmy o wpływie wyborów w USA na słabnącego złotego. Na to nałożył się dużo niższy od prognoz wzrost PKB. W efekcie złoty jest na takich poziomach, które aż proszą się o kolejny kryzys w branży bankowej, dotyczący "frankowiczów", "eurowiczów" czy też "dolarowiczów".

 

Martwimy się także znikającą dywidendą z Energii. Ostatnia zapowiedź na co spółka przeznaczy przyszłe zyski nakazuje żegnać się z dywidendą aż do 2023 roku.

 

Omawiamy także ostatnie transakcje w Portfelu SII. Zamknęliśmy z zyskiem inwestycję w Bogdankę. W to miejsce kupiliśmy Cognor. Mówimy także o wynikach finansowych PKP Cargo, Ursusa i Kani. W przypadku tej ostatniej spółki dyskutujemy o niebezpiecznym wpływie zbyt dużego uzależnienia się tej spółki od jednego odbiorcy – giganta na rynku polskich dyskontów, czyli Biedronki.

 

Udział wzięli:

 

 Nagranie zostało wykonane 16 listopada 2016 r.

  

Pobierz nasz podcast w formie pliku lub subskrybuj go przez iTunes

 

 

Nie używasz iTunes? Subskrybuj Podcast Echa Rynku w plikach mp3 

 

Więcej:

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie