Chat with us, powered by LiveChat

PBKM stabilnie zwiększa liczbę klientów. Wstępne dane za III kw.

Skomentuj artykuł
© sveta - Fotolia.com

Polski Bank Komórek Macierzystych opublikował informacje na temat pozyskanych i przechowywanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek pozyskanych po III kw. 2016 roku. Pokazują one stabilny wzrost biznesu.

 

W III kw. 2016 roku spółka pozyskała 4 704 nowych próbek wobec 4 765 przed rokiem. Udział umów zawartych w modelu abonamentowym wyniósł 62,2% wobec 64,3%. Od początku roku, w okresie 9 miesięcy, spółce udało się pozyskać łącznie 13 935 próbek wobec 13 049 w analogicznym okresie roku poprzedniego. Udział umów zawartych w modelu abonamentowym wyniósł 59,4% wobec 66,3%. Tym samym liczba wszystkich przechowywanych próbek na koniec III kw. bieżącego roku (w segmencie B2B oraz B2C) wyniosła 135 454 wobec 117 469 przed rokiem. Celem spółki jest osiągnięcie 200 tys. klientów do 2019 roku. Mówił o tym prezes PBKM, Jakub Baran, w wywiadzie dla kanału inwestorzy.tv. Z całym wywiadem można zapoznać się w tym miejscu.

 

Spółka wyszczególniła dane dotyczące wyłącznie segmentu B2C. Liczba przechowywanych próbek w tym segmencie wyniosła na koniec III kw. tego roku 123 138, z czego 62,6% w umowach abonamentowych. Analogicznie w roku poprzednim wartości te to 105 538 próbek i taki sam odsetek w umowach abonamentowych – 62,6%. Szczegółowe informacje na temat danych operacyjnych zostaną zawarte w rozszerzonym skonsolidowanym raporcie za III kw. 2016 roku, planowanym na 14 listopada 2016 roku.

 

Akcje Polskiego Banku Komórek Macierzystych zadebiutowały na GPW 29 kwietnia 2016 roku. Cena w zapisach została ustalona na 47 zł, a akcje zadebiutowały po 48 zł, rosnąc w czasie pierwszej sesji do 51,39 zł. Od debiutu kurs akcji urósł nawet do 60 zł (27,7% od ceny zapisów), a obecnie cena oscyluje wokół 56 zł - 58 zł.

 

Polski Bank Komórek Macierzystych - Wykres
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Polski Bank Komórek Macierzytych S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie