Chat with us, powered by LiveChat

Tarczyński rozpoczyna współpracę z Biedronką

Skomentuj artykuł
© Artem Shadrin - Fotolia.com

Zarząd Tarczyński S.A. poinformował o nawiązaniu współpracy z Jeronimo Martins Polska S.A., czyli spółką kontrolującą sieć dyskontów Biedronka. Ewentualna umowa o stałej współpracy w ocenie zarządu Tarczyńskiego może mieć znaczący wpływ na wyniki finansowe spółki.

 

W dzisiejszym (16.09.2016 r.) raporcie bieżącym spółka Tarczyński poinformowała o rozpoczęciu współpracy z Jeronimo Martins Polska w zakresie dystrybucji produktów oferowanych przez spółkę na zasadzie jednorazowej realizacji zamówienia otrzymanego od Jeronimo Martins. Jednocześnie w komunikacie podano, że istnieje możliwość stałej współpracy - "Zarząd Tarczyński S.A. informuje, że prowadzi negocjacje z JMP S.A. w zakresie podpisania ramowej umowy o stałej współpracy, obejmującej realizację przez Emitenta dostaw do wszystkich centrów logistycznych JMP S.A. produktów przygotowanych indywidualnie do dystrybucji przez JMP S.A. O podpisaniu umowy z JMP S.A. w przedmiotowej sprawie (albo innym wyniku negocjacji) i jej warunkach, Emitent poinformuje w odrębnym raporcie".

 

W raporcie poinformowano także, że umowa o stałej współpracy otworzyłaby nowy, duży kanał dystrybucji dla spółki, który może w przyszłości generować istotny udział w sprzedaży produktów , co z kolei może mieć znaczący wpływ na wynik finansowy spółki. 

 

W ubieglym miesiącu Tarczyński podał wyniki finansowe za I półrocze 2016 roku. Spółka odnotowała pozytywną dynamikę przychodów ze sprzedaży, które wzrosły o blisko 20% w porównaniu do I półrocza 2015 roku, z 253,9 mln zł do 298,3 mln zł. Na wyniki spółki większy wpływ miał jednak wzrost kosztów operacyjnych o ponad 45 mln zł (do poziomu 238 mln zł) oraz spadek pozostałych przychodów operacyjnych z 4,1do 1,1 mln zł w tym okresie, co spowodowało spadki zysków. W I półroczu 2016 roku Tarczyński uzyskał 6,1 mln zł zysku netto, wobec 9,3 mln zł rok wcześniej. Z kolei zysk operacyjny spadł w tym okresie z 15,4 do 10,5 mln zł, a więc o ponad 30%.

 

Notowania spółki swój historyczny szczyt na poziomie 15,70 zł osiągnęły 4 listopada 2013 roku, jednak w przeciągu niespełna roku akcje Tarczyńskiego straciły ponad 40% spadając w okolice 9,40 zł. Choć spółce udało się w kolejnych miesiącach wrócić w pobliże poziomów notowanych przed spadkami, to jednak od 2015 roku notuje ona coraz niższe szczyty, jednocześnie od dołu opierając się mocno na linii wsparcia wyznaczonego w okolicach 11,60 zł. Podczas dzisiejszej sesji rynek zareagował pozytywnie na wiadomość o współpracy z Jeronimo Martins, a akcje spółki podrożały o blisko 5% i obecnie warte są około 12,50 zł.

 

Tarczyński - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Tarczyński S.A.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie