Chat with us, powered by LiveChat

Oponeo ze wzrostem przychodów w lipcu o 21%

Skomentuj artykuł
© industrieblick - Fotolia.com

Oponeo.pl opublikowało miesięczne wyniki sprzedażowe, po raz kolejny notując dodatnie dynamiki wzrostowe. Przychody osiągnięte w lipcu 2016 roku wyniosły 25,4 mln zł, natomiast w okresie styczeń-lipiec 2016 r. przychody sięgnęły już 256 mln zł.

 

Oponeo.pl to działający w segmencie e-commerce polski sklep internetowy zajmujący się sprzedażą produktów motoryzacyjnych. Spółka w dzisiejszym (08.08.2016 r.) raporcie bieżącym podała wyniki sprzedażowe za lipiec. Przychody ze sprzedaży wyniosły 25,4 mln zł i były o 21% wyższe od 20,9 mln zł osiągniętych w lipcu 2015 roku. Był to rekordowy lipiec dla spółki, który jednak na przestrzeni całego roku jest jednym z najmniej dochodowych miesięcy z uwagi na dużą sezonowość cechującą podstawową działalność Oponeo.pl. Największe wolumeny sprzedaży spółka notuje w okresie marzec-kwiecień oraz w IV kwartale, czyli w okresach przypadających na zmianę opon z zimowych na letnie, bądź odwrotnie. Jak podano w komunikacie "główną przyczyną uzyskania większych przychodów ze sprzedaży w lipcu 2016 roku w stosunku do analogicznego okresu 2015 roku był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju firmy oraz wzmacniania marki w Polsce i na rynkach zagranicznych".

 

Przychody ze sprzedaży w okresie styczeń-lipiec 2016 roku wyniosły 256 mln zł, co stanowi 24% wzrost względem przychodów odnotowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego w wysokości 207 mln zł. Warto zaznaczyć, że spółka ma za sobą rekordowe pierwsze półrocze działalności. W okresie pierwszych sześciu miesięcy 2016 roku przychody wyniosły 230,8 mln zł i były najwyższe historii spółki, wyższe o 24% w stosunku do wyniku osiągniętego w okresie styczeń-czerwiec 2015 roku (186 mln zł).

 

Oponeo.pl na warszawskiej giełdzie notowane jest od 2007 roku. W ciągu ostatnich 3 lat, od dołka z maja 2013 roku, kurs akcji znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, rosnąc w tym czasie o ponad 500%, z 5,93 zł do około 31 zł obecnie. Notowania polskiej spółki swój szczyt osiągnęły 11 kwietnia bieżącego roku, kiedy za jeden walor trzeba było zapłacić 36,99 zł i to właśnie okolice tego poziomu są najważniejszym oporem dla kursu. Z kolei najbliższe wsparcie wyznaczone jest na 27 zł.

 

Oponeo.pl - Analiza techniczna
Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: Oponeo.pl

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie