Chat with us, powered by LiveChat

Echa Rynku #182 – MAR, czyli wielkie zmiany dla spółek giełdowych od 3 lipca 2016 r.

Skomentuj artykuł

3 lipca 2016 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące raportowania. Zniknie tzw. katalog zdarzeń z rozporządzenia Ministra Finansów, których wystąpienie wymaga raportowania. Od tej pory spółki samodzielnie będą musiały decydować o tym, czy dana informacja jest informacją poufną i czy w związku z tym będą ją musiały podać do publicznej wiadomości. Drastycznie zmienia się także wysokość kar administracyjnych, które mogą być nakładane na spółki, a także na zarządy i rady nadzorcze.

 

O problemach związanych ze sposobem spełniania obowiązków informacyjnych przez polskie spółki giełdowe, w zmieniającej się od 3 lipca rzeczywistości, opowiadają Piotr Biernacki, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych oraz Michał Masłowski, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

inwestorzy.tv 

 Nagranie zostało wykonane 20 maja 2016 r.

  

Pobierz nasz podcast w formie pliku lub subskrybuj go przez iTunes

 

 

Nie używasz iTunes? Subskrybuj Podcast Echa Rynku w plikach mp3

Więcej:

 

Autor artykułu

 

Michał Masłowski Michał Masłowski

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Doktor nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz pracownik Katedry Badań Operacyjnych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w latach 2000-2008. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki IFIRMA SA. Organizator kilkudziesięciu konferencji WallStreet i Profesjonalny Inwestor. Autor podcastów Echa Rynku (zawodowo) i MacGadka (hobbystycznie).

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie