Chat with us, powered by LiveChat

HubStyle będzie raportowała miesięczną sprzedaż. W maju wzrosła o 95%

Skomentuj artykuł
© Vladimir Gerasimov - Fotolia.com

Maj jest pierwszym miesiącem, w którym spółka HubStyle (dawniej Nokaut) zaraportowała miesięczną wartość sprzedaży. Zgodnie z raportem bieżącym z dnia 7 czerwca 2016 roku spółka będzie przekazywać raporty co miesiąc.

 

Maj jest pierwszym pełnym porównywalnym miesiącem z uwagi na objęcie kontroli nad Sugarfree Sp. z o.o. i wydzieleniem segmentu sprzedaży odzieży. Przychody netto ze sprzedaży osiągnięte w maju 2016 roku w segmencie odzieży wyniosły około 1,06 mln zł i były wyższe od osiągniętych w maju 2015 roku o około 418%. Do segmentu zalicza się przychody Sugarfree Sp. z o.o. oraz New Fashion Brand Sp. z o.o.

 

Przychody netto w segmencie e-commerce w maju bieżącego roku wyniosły około 728 tys. zł i były wyższe o około 1% rok do roku. Do segmentu zalicza się przychody wygenerowane przez Nokaut.pl Sp. z o.o. Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży osiągnięte przez Grupę Kapitałową HubStyle S.A. wyniosły około 1,8 mln zł i były wyższe o około 93% rok do roku.

 

Zmiany, które zaszły w spółce w ciągu ostatniego roku, skomentował na antenie Inwestorzy.tv Wiktor Dymecki, Dyrektor Finansowy HubStyle S.A.

inwestorzy.tv

 

Od połowy czerwca 2015 roku kurs akcji znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Od dołka z 15 czerwca cena akcji wzrosła o ponad 600%. Jednak spółka wciąż nie odrobiła strat od debiutu w 2012 roku, kiedy za akcje płacono około 12 zł. Zgodnie z klasyczną analizą, na wykresie można dostrzec formację wachlarza, czyli trzech coraz bardziej stromo nachylonych linii trendu. Zgodnie z teorią sygnałem zmiany panującego trendu wzrostowego na spadkowy będzie przełamanie trzeciej linii trendu wzrostowego, która przebiega obecnie w okolicach 2 zł. Dopóki to nie nastąpi, obowiązującym trendem pozostaje wzrostowy.

 

HubStyle - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: HubStyle S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie