Chat with us, powered by LiveChat

Sebastian Buczek (Quercus TFI S.A.): Uznajemy nasze wyniki za solidne

Skomentuj artykuł

Sebastian Buczek, Prezes Zarządu Quercus TFI S.A. w udzielonej kanałowi inwestorzy.tv wypowiedzi przeanalizował wyniki spółki, przyjętą strategię lokowania i zarządzania aktywami, odniósł się także do bieżącej sytuacji na rynkach.

 

"Staramy się skupić przede wszystkm na tym, aby nasze wyniki były jak najlepsze. Produtków nie mamy za dużo, ale staramy się zarządzać tymi, które mamy jak najlepiej" - analizuje prezes Buczek. Jeśli chodzi o przyjątą strategię, to Quercus TFI opiera się przede wszystkim na kondycji ekonomicznej spółek oraz ich aktywach: "Jesteśmy fundamentalistami - skupiamy się na doborze spółek, a w mniejszym stopniu zarządzamy alokacją" - dodaje.

 

 

 

 

 

Quercus TFI S.A. to pierwsze w Polsce publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest do zamożnych i bardzo zamożnych Inwestorów. Towarzystwo zostało założone w sierpniu 2007 roku przez grupę doświadczonych specjalistów z branży inwestycyjnej. W lutym 2008 roku Quercus TFI S.A. otrzymało zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności. Pod koniec marca 2008 r. zaoferowane zostały 4 pierwsze unikalne subfundusze wchodzące w skład funduszu QUERCUS Parasolowy SFIO. Kolejne innowacyjne produkty zostały uruchomione w 2010, 2012 i 2013 roku.

 

 

 

Polecamy także inne filmy z kanału inwestorzy.tv

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie