Chat with us, powered by LiveChat

Albert „Longterm” Rokicki: KGHM to spółka cykliczna i jest mocno uzależniona od ceny miedzi

Skomentuj artykuł

W kolejnym odcinku cyklu Pytania do Longterma Albert Rokicki, autor bloga Longterm.pl skoncentrował się na pytaniach o negatywne wydarzenia na wybranych spółkach. Nie mogło zabraknąć ulubionej spółki Alberta, czyli KGHM-u. Albert skomentował także zagrożenie dla Emperii, nad którą wisi groźba zapłaty 250 mln zł podatku, jako tak na prawdę okazję inwestycyjną.

 

Jeśli macie własne pytania do Alberta Rokickiego zachęcamy do zadania ich w komentarzu do tego akapitu. Odpowiedzi znajdą się w następnym odcinku „Pytań do Longterma” na kanale Inwestorzy.tv

 

 

 

Najważniejsze pytania i odpowiedzi z tego odcinka Pytań do Longterma:

 

Czy udostępniłbyś swój PIT lub screenshota z rachunku maklerskiego?

Albert Longterm Rokicki: Publicznie nie przedstawiam swoich dochodów. Mam całkiem spory podatek od zysków giełdowych za 2015 r.


Prosimy o komentarz do odpisu KGHM?

KGHM jest to spółka cykliczna i jest mocno uzależniona od ceny miedzi. Odpisy na 5 mld USD za kopalnię Sierra Gorda to zapisy księgowe i nie mają wpływu na cash flow. Nowy Zarząd KGHM-u wyczyścił bilans i zrobił niską bazę do wyników kolejnych lat.


Jakie zagrożenia widzisz dzisiaj w Emperii?

Urząd Skarbowy zaksięgował pewien manewr księgowy związany ze sprzedażą spółce Eurocash biznesu dystrybucyjnego. Łączne koszty tego podatku zarząd Emperii szacuje na 250 mln zł. Można próbować ten negatywny one-off Emperii wręcz jako okazję inwestycyjną. Kurs Emperii stracił już przecież ponad 20%.

   


 

Albert Rokicki będzie wykładowcą na zbliżającej się konferencji WallStreet

 

 


  

Zobacz poprzednie nagrania z cyklu Pytania do Longterma

 

Autor artykułu

 

Michał Masłowski Michał Masłowski

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Doktor nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz pracownik Katedry Badań Operacyjnych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w latach 2000-2008. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki IFIRMA SA. Organizator kilkudziesięciu konferencji WallStreet i Profesjonalny Inwestor. Autor podcastów Echa Rynku (zawodowo) i MacGadka (hobbystycznie).

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie