Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Małgorzata Zaleska zostaje nowym prezesem GPW, zmiany w Radzie Giełdy

Małgorzata Zaleska została wybrana przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na nowego prezesa. Zastąpi na tym stanowisku Pawła Tamborskiego, który z końcem grudnia ubiegłego roku podał się do dymisji.

 

Na kandydatkę zgłoszoną przez Skarb Państwa oddano prawie 33 mln głosów, 3 mln było przeciw, a prawie 2,3 mln się wstrzymało. Zgodę na objęcie przez nią stanowiska prezesa musi wydać jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego. Pani prezes Małgorzata Zaleska podkreśliła, że będzie dążyła do umocnienia pozycji GPW na rynku kapitałowym, a także zmianę postrzegania giełdy przez społeczeństwo. Giełda powinna być postrzegana jako siła gospodarki i miejsce bezpiecznych inwestycji. Przed nowym prezesem Giełdy stoi jednak wiele wyzwań, o których pisaliśmy szerzej w felietonie, z którym można zapoznać się w tym miejscu.

 

Podczas obrad Walnego Zgromadzenia zmianie uległ także skład Rady Giełdy. Na wniosek Skarbu Państwa odwołani zostali Andrzej Ladko, Bogdan Klimaszewski, Waldemar Maj i Wiesław Rozłucki, Prezes Rady Giełdy. Dodajmy, że Pan Wiesław Rozłucki był pierwszym prezesem GPW w Warszawie, piastującym to stanowisko przez 15 lat, od 1991 do 2006 roku. Do Rady Giełdy dołączyli natomiast Jarosław Grzywiński, Łukasz Hardt, Adam Miłosz, Wojciech Nagel i Ewa Sibrecht-Ośka.

 

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Małgorzata Zaleska zostaje nowym prezesem GPW, zmiany w Radzie Giełdy
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie