Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

SII jest zaniepokojone sytuacją w branży energetycznej i śle list do Ministra Skarbu Państwa

© kai - Fotolia.com

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych jest głęboko zaniepokojne sytuacją w spółkach giełdowych, w których większościowy właściciel (Skarb Państwa) planuje podjęcie decyzji mających na celu ratowanie sytuacji w branży górniczej. Decyzje te wydają się wysoce nieefektywne ekonomicznie, co w praktyce może oznaczać działalność na szkodę tych spółek. 

 

Najbardziej poszkodowanymi w tej sytuacji są pozostali akcjonariusze, w tym inwestorzy indywidualni. W związku z tym Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych skierowało list otwarty do Pana Andrzeja Czerwińskiego Ministra Skarbu Państwa:

 

W imieniu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wyrażamy głębokie zaniepokojenie sytuacją w spółkach giełdowych z udziałem Skarbu Państwa, w których dochodzi do prób wymuszania na zarządzających decyzji o charakterze niebiznesowym, co znajduje negatywne odzwierciedlenie w kursach giełdowych tych podmiotów, a tym samym przynosi znaczące straty finansowe inwestorom, których interesy reprezentujemy. Jako organizacja statutowo powołana do ochrony praw akcjonariuszy mniejszościowych zgodnie ze standardami europejskiego i polskiego prawa jesteśmy zdeterminowani, aby przeciwdziałać wszelkim nierynkowym praktykom godzącym w tych uczestników rynku.

 

Niepokoją nas również publiczne wypowiedzi Pana Ministra oraz podległego Panu pełnomocnika ds. restrukturyzacji górnictwa, dotyczące udziału spółek giełdowych w ratowaniu nierentownych kopalń w oczywistym oderwaniu od rachunku ekonomicznego i z rażącym naruszeniem fundamentalnych zasad Konstytucji RP, przepisów polskiego prawa spółek, prawa rynku kapitałowego, standardów rynkowych oraz zasad sprawiedliwości społecznej...

 

Pełna treść listu do pobrania w pliku pdf.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

SII jest zaniepokojone sytuacją w branży energetycznej i śle list do Ministra Skarbu Państwa