Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

INI 24.04: Ukraina znowu przeszkadza bykom

Rynki finansowe wciąż znajdują się pod wpływem napiętej sytuacji na Ukrainie, gdzie konflikt przeniósł się na wschód kraju. Presja tych wydarzeń wpływa niekorzystnie na koniunkturę giełd z regionu. Najmocniej straciła giełda rosyjska oraz waluta i obligacje. Wzrosły też ceny CDS-ów, czyli (ubezpieczenia od bankructwa emitenta obligacji). Relatywną słabością w stosunku do rynków zachodnich cechuje się także warszawski parkiet. W końcu, indeksy zarówno giełdy amerykańskiej, jak i niemieckiej znajdują się w okolicach swoich szczytów historycznych.

 

Konsolidacja na GPW zawęża się coraz bardziej, co zwiastuje możliwe wybicie. Kluczowe poziomy dla indeksu WIG20 to 2400 i 2480 pkt. Jednak pytanie jakie zadają sobie teraz polscy inwestorzy brzmi: w którą stronę nastąpi wyłamanie z trendu bocznego? Wiele wskazuje na kontynuację wzrostów i ponowny atak na szczyty, w ślad za giełdami zagranicznymi. Jednak ze względu na dużą zmienność rynków, wywołaną doniesieniami z Ukrainy, należy zachować szczególną ostrożność. Trudno spodziewać się hossy w takiej atmosferze.

 

 

Podobna huśtawka nastrojów występuje również na Wall Street. Tu również po wcześniej spadku udziału byków, ich udział w mijającym tygodniu znacząco wzrósł. Dominują jednak inwestorzy spodziewający się w ciągu najbliższych miesięcy trendu bocznego. Amerykańskie spółki rozpoczęły sezon publikacji wyników za pierwszy kwartał 2014 roku. W większości są to wyniki lepsze od prognoz.

 

 

Podobna huśtawka nastrojów występuje również na Wall Street. Tu również po wcześniej spadku udziału byków, ich udział w mijającym tygodniu znacząco wzrósł. Dominują jednak inwestorzy spodziewający się trendu bocznego w ciągu najbliższych miesięcy. Amerykańskie spółki rozpoczęły sezon publikacji wyników za pierwszy kwartał 2014 roku, w większości są to wyniki lepsze od prognoz.

 

 

 

Po rekordowo dużym spadku w ubiegłym tygodniu, przewaga byków nad niedźwiedziami (-26,4 pkt. proc.) ponownie wzrosła. Wynosi obecnie 22,9 pkt. proc.

 

 

Zachęcamy do oddania głosu w badaniu INI (Indeks Nastrojów Inwestorów).

 

 

Głosuj zalogowany(a) i wygrywaj nagrody książkowe*!

Każdy oddany głos to 5 punktów SII.
(*przed wzięciem udziału w badaniu należy się zalogować, inaczej głos jest anonimowy)

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

INI 24.04: Ukraina znowu przeszkadza bykom