Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Cormay - nasze zapowiedzi sprawdziły się

Sprawdziły się nasze informacje, do których dotarliśmy przy pisaniu raportu o Cormay-u. Mianowicie 13-tego lutego odbyła się prezentacja Blue Boxa w laboratorium spółki w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyła wąska grupa przedstawicieli funduszy. Od ostatnich mocnych spadków na Cormay-u coraz częściej pojawiały się głosy na forach, że urządzenie to nie istnieje, nie działa i że w ogóle nie powstanie.

 

Jednocześnie spadało zaufanie do prezesa Tuory, który zapowiadał dużo wcześniejsze terminy powstania Blue Boxa. Podkreślaliśmy, że zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami spółki w bliskiej przyszłości możemy spodziewać się ogłoszenia zakończenia fazy „projektowej” i rozpoczęcia fazy industrializacji. Cormay podpisał umowę dotyczącą procesu industrializacji Blue Boxa z austriacką firmą WILD Elektronik and Kunststoff GmbH & Co KG. Na spotkaniu w Lublinie przedstawiciel tej firmy przedstawił harmonogram prac na najbliższe 2 lata, który zakończyć ma się finalną produkcją na skalę masową. Komunikat w tej sprawie został opublikowany 4-tego lutego 2014 r., czyli 5 dni po publikacji naszego raportu. Kurs zamknięcia w dniu publikacji raportu wynosił 8,10 zł, a kurs zamknięcia z dnia 17 lutego 9,26 zł, a więc o 14% wyżej.

Raport techniczny Cormaya mBanku

W międzyczasie pojawił się też raport techniczny akcji Cormaya DM mBanku, w którym autor wskazuje na odwrócenie trendu spadkowego na wzrostowy. Zostały też wskazane przez niego poziomy docelowe: 12 zł (z oporem na 10 zł) oraz 16,63 zł.

 

Z drugiej strony inwestorów mogła zaniepokoić informacja z 31 stycznia 2014 r. dotycząca ogłoszenia przerwy w obradach WZ, które miało zatwierdzić emisję akcji z prawem poboru. Pozyskane z niej środki miały posłużyć budowie zakładu produkcyjnego, w którym Cormay produkowałby kasety mikroprzepływowe oraz po części sam analizator Blue Box. WZ zostanie wznowione 21 lutego 2014 r.

Wyniki Blue Boxa w raportach dopiero od 2016

Wciąż należy pamiętać, że pierwsze przychody i zyski ze sprzedaży Blue Boxa w raportach finansowych spółki pojawią się najwcześniej w roku 2016. Cały czas trwają rozmowy zarządu z potencjalnym globalnym dystrybutorem urządzenia.

 

Przypomnijmy, że SII nie może wydawać rekomendacji. Celem naszych raportów jest dostarczenie jak największej ilości informacji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, które każdy inwestor powinien uwzględnić przy procesie decyzyjnym kupna bądź sprzedaży np. akcji.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Cormay - nasze zapowiedzi sprawdziły się
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie