Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 25.08

 

Za nami kolejny tydzień obfitujący w coraz to czarniejsze scenariusze dalszego rozwoju światowej gospodarki. Wskaźniki wyprzedzające koniunkturę w przypadku wielu krajów przekroczyły już granicę oddzielającą wzrost gospodarczy od recesji (m.in. wskaźnik PMI dla przemysłu w Strefie Euro). Niestety wszystko wskazuje na to, że zbliża się kryzys gospodarczy, wywołany problemami krajów borykających się z obsługą gigantycznych długów publicznych. Tyle, że tym razem - w odróżnieniu od kryzysu z lat 2008-2009 rządy mają ograniczone pole do stymulacji gospodarki.

 

Inwestorzy długo wyczekiwali zakończenia problemów zadłużeniowych na świecie, czego obrazem była konsolidacja na giełdach. Podejmowane działania władz okazały się jednak nieskuteczne, a utrata przez USA ratingu AAA była tylko pretekstem do większej przeceny na rynkach. Wśród inwestorów wzrastają obawy o dalszy stan gospodarki światowej. Coraz więcej z nich obawia się powrotu recesji, co przeradza się na niedźwiedzie nastroje odnośnie dalszego trendu na giełdzie. Pomimo tego, że wyprzedaż akcji została chwilowo zatrzymana to aktualnie brakuje przesłanek do powrotu wzrostów. Będzie to możliwe dopiero kiedy sytuacja stanie się bardziej klarowna.

 

W ubiegłym tygodniu ponownie mieliśmy do czynienia z większym odsetkiem inwestorów oczekujących trendu spadkowego w najbliższym półroczu (trzeci raz w historii badania INI). Udział niedźwiedzi wzrósł o 8 pkt. proc. do 38%, a udział byków spadł do 37,2%. Podobna relacja między tymi grupami inwestorów wystąpiła za oceanem, gdzie wyniki sondażu Sentiment Survey wskazują 41% niedźwiedzi i 36,4% byków. Zbliżony odsetek optymistów i pesymistów odnośnie przyszłej koniunktury na giełdzie pokazuje w jakiej rozterce znajdują się obecnie inwestorzy.

 

 

Wyniki INI z tygodnia zakończonego w czwartek 25 sierpnia 2011 roku

Trend na giełdzie przez następne 6 miesięcy będzie:

 

 

Pamiętaj aby co tydzień oddać swój głos w badaniu INI (Indeks Nastrojów Inwestorów).

Wystarczy jedno kliknięcie na www.sii.org.pl

 

Głosuj zalogowany i wygrywaj nagrody!

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 25.08
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie