Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 11.08

 

Inwestorzy mają za sobą wstrząsające 7 dni, podczas których wartości głównych indeksów na warszawskiej giełdzie zmniejszyły się o ponad 20%. Skala przeceny przerosła oczekiwania większości analityków i komentatorów rynkowych. Emocje, choć zawsze występują na rynku, tym razem wzięły górę. W prasie zaczęły pojawiać się coraz to bardziej pesymistyczne scenariusze dalszego rozwoju gospodarczego na świecie. Sytuacja stała się bardzo nerwowa. Praktycznie każdego dnia padały rekordy notowań franka szwajcarskiego i złota, uważanych przez inwestorów za „bezpieczną przystań”.

 

W atmosferze ogromnej niepewności o dalsze losy jednych z największych gospodarek Strefy Euro – głównie Włoch (dług publiczny ponad 120% PKB i słabnący wzrost gospodarczy od blisko 10 lat) mocno wzrósł udział niedźwiedzi w badaniu INI. Bessy w najbliższym półroczu spodziewa się 4 na 10 inwestorów, co stanowi najwyższy poziom w 3 miesięcznej historii badania nastroju inwestorów. Pomimo tego, udział byków (optymistów odnośnie trendu na giełdzie) również utrzymał się na wysokim poziomie – 38,2%. Fakt ten można tłumaczyć tym, że inwestorzy po analizie dostrzegają już okazje inwestycyjne wśród mocno przecenionych spółek.

 

Za oceanem udział inwestorów oczekujących spadków na rynku, choć nadal znajduje się na wysokim poziomie (44,8%) obniżył się na rzecz byków o 5,1 pkt. proc. Czy skrajny pesymizm wskazywany przez indeks INI i Sentiment Survey okażą się kontrariańskim dołkiem korekty?

 

 

Wyniki INI z tygodnia zakończonego w czwartek 11 sierpnia 2011 roku

Trend na giełdzie przez następne 6 miesięcy będzie:


 

 

Pamiętaj aby co tydzień oddać swój głos w badaniu INI (Indeks Nastrojów Inwestorów).

Wystarczy jedno kliknięcie na www.sii.org.pl

 

Głosuj zalogowany i wygrywaj nagrody!

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

"Wojna handlowa" oraz zmiany stóp procentowych Fed niekorzystnie wpływają na giełdy Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 11.08
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie