Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 14.07

 

Ubiegły tydzień był drugim z rzędu, w którym obserwowaliśmy pogorszenie nastrojów inwestorów giełdowych. Co więcej udział inwestorów o byczym nastawieniu spadł do najniższego poziomu od rozpoczęcia badania, a odsetek pesymistów jest rekordowo wysoki. Obecnie udział inwestorów obstawiających wzrosty przeważa nad niedźwiedziami tylko o 6,3 pkt. proc.

 

Inwestorzy boją się o dalsze losy Włoch, czwartej gospodarki Unii Europejskiej, która uchwaliła w dniu dzisiejszym pakiet oszczędnościowy. Ponadto druga agencja ratingowa, tym razem Moody’s, ostrzega Stany Zjednoczone przed obniżeniem wiarygodności, a FED niepokoi planami programu QE3. Pod względem technicznym, pomimo znacznej korekty i przebicia kluczowego wsparcia przez indeks WIG20, kolejny ważny poziom – średnia ruchoma 200-sesyjna został obroniony. Podobna sytuacja wystąpiła w przypadku amerykańskiego indeksu S&P500, gdzie wcześniej doszło do obrony wspomnianego poziomu, którego przełamanie może oznaczać zmianę trendu.

 

Na WallStreet również wystąpił wzrost pesymistów, na co wskazują najnowsze wyniki amerykańskiego badania Sentiment Survey. W dużej mierze pokrywają się one z wynikami Indeksu Nastrojów Inwestorów. Wskazują, że trzech na dziesięciu inwestorów oczekuje trendu spadkowego w ciągu najbliższego półrocza, tyle samo trendu horyzontalnego, a blisko 40% oczekuje hossy.

 

 

Wyniki INI z tygodnia zakończonego w czwartek 14 lipca 2011 roku

Trend na giełdzie przez następne 6 miesięcy będzie:


 

 

Pamiętaj aby co tydzień oddać swój głos w badaniu INI (Indeks Nastrojów Inwestorów).

Wystarczy jedno kliknięcie na www.sii.org.pl

 

Głosuj zalogowany i wygrywaj nagrody!

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Komentarz do wyników badania INI z tygodnia zakończonego w dniu 14.07
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie